doğa yataks cemre
 
5s dikey arslan bilgi

ÖSYM’den YKS İle İlgili Son Dakika Açıklaması!

osymden_yks_sinaviyla_ilgili_son_dakika_aciklamasi_1624605560_6937
Daha Fazla Göster

ÖSYM’den YKS İle İlgili Son Dakika Açıklaması!   YKS ek tercih yapan binlerce öğrenci adayını gözü ÖSYM’den gelecek olan son dakika sonuçlarındaydı. 20 Eylül ve 23 Eylül tarihleri aralığında alınan tercihlerin ardından değerlendirme işlemleri ÖSYM’nin AİS ekranından erişime açıldı.

Ek tercih kayıt işlemlerinin 4-7 Ekim tarihleri arasında yapılacağının duyurulmasının ardından sonuçlar için heyecanlı bekleyiş sona erdi. YKS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından son dakika açıklama sonrasında erişime açıldı.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

YKS ek tercih sonuçları 2021 açıklandı. YKS sonuçları ÖSYM’nin sitesinden sorgulanabilecek.

YKS EK YERLEŞTİRME KAYIT TARİHLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 4-7 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4-5 Ekim’de gerçekleştirilecek.

YKS 2. EK TERCİH İÇİN ÖSYM’DEN DUYURU

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter sayfasında YKS ek tercih için paylaşımlarda bulundu. Aygün’ün açıklamaları şu şekilde;

“Birinci ek yerleştirme sonucuna göre yerleşecek olan adayların kayıtları tamamlandıktan sonra belli olacak boş kontenjanlar için de ikinci ek yerleştirme süreci başlatılacak. İkinci ek yerleştirmede, genel yerleştirme ve birinci ek yerleştirmede yerleşemeyen adaylar ile TYT puanı en az 140 olan adaylar ve AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar tercih yapabilecek.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir