doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Orhan Kırcalı Hasada Katıldı!

orhan-kircali-hasat
Daha Fazla Göster

Orhan Kırcalı Hasada Katıldı! AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra’da çeltik üreticileriyle bir araya gelerek, hasada katıldı

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra’da çeltik üreticisi çiftçilerle bir araya gelerek, çeltik hasadına katıldı.

21 kircali 3 Samsun

DEĞERLER SAĞLAMIŞTIR

Milletvekili Kırcalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Tarla Günü programı kapsamında ülkemizin en bereketli tarım alanlarından olan, bilinçli ve nitelikli tarımın sürdürüldüğü Bafra’da damlama sulama yöntemiyle yetiştirilen çeltik tarlasındaki hasat sezonu etkinliğini Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Başkanı İbrahim Semiz, İl Yönetim Kurulu Üyemiz Elif Karayel Alp, Kadın Kolları Başkanı Nazife Soruklu, Gençlik Kolları Başkanı Murat Arslan, Belediye Meclis Üyelerimiz, Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meslek ve Oda Başkanlarımız ile alın teriyle toprağı işleyen üreticilerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Özellikle son yıllarda üreticilerimiz damlama sulama yöntemi ile çeltik yetiştirmeye başlamış bu sayede de su kullanımında yüzde 75 oranında bir tasarruf sağlanmıştır. Aynı zamanda verimlilikte artışla beraber toprağın ikinci bir ürüne kullanılabilir olması çok önemli değerler sağlamıştır. Bu vesile ile tüm çeltik üreticisi çiftçilerimize hayırlı ve bereketli hasat mevsimi ve bol kazanç diliyorum” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir