banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1324

Orhan Gencebay dünya siyasetini değerlendirdi!

MAGAZİN 25.12.2017, 15:23
Orhan Gencebay dünya siyasetini değerlendirdi!

Müzik dünyasının 'baba'sı Orhan Gencebay, sıcak gündemi değerlendirdi. Duayen sanatçı, engin bilgisiyle Türk, İslam, dünya tarihi ve siyaset üzerine ilginç tespitlerde bulundu.

Bazı elitist çevreler başından beri beni dışlamak istedi

BM 'nin Kudüs kararındaki en büyük payın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ait olduğunu söyleyen Orhan Gencebay, "Erdoğan İslam âlemine ve insanlığa yönelik tüm haksızlıklara karşı dik bir duruş sergiliyor" dedi. Müzik kariyeriyle ilgili itiraflarda da bulunan Gencebay, şunları söyledi: Ben tabuları yıkan, özgürce müzik yapan biriyim. Bu nedenle başından beri bazı elitist çevreler tarafından dışlandım ama halk, her zaman benim yanımda oldu. Beni dışlayanlar 30 yıl sonra "Seni şimdi anladık" deyip benden özür dilediler.
Müziğin duayen ismi Orhan Gencebay, dünya ve Türkiye gündemine dair özel açıklamalarda bulundu. BM'nin Kudüs kararıyla 'Dünya beşten büyüktür' mesajının verildiğine dikkat çeken Gencebay, bu kararın çıkmasındaki en büyük payın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ait olduğunu söyledi. Osmanlı'nın her zaman insani değerlerin ve İslamiyet'in kalesi olduğuna işaret eden usta sanatçı; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sadece Kudüs konusunda değil, İslam âlemine ve insanlığa yönelik yapılan tüm haksızlıklara karşı dik bir duruş sergilediğini söyledi...