ORDU (AA) - Ordu'da mayıs ayında temeli atılarak yapımına başlanan yeni stadın tribünleri yükselmeye başladı.

Altınordu ilçesinin Durugöl Mahallesi'nde, UEFA standartlarında inşasına başlanan 102 milyon lira maliyetindeki statta çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 bin seyirci kapasiteli yeni stadın inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Stadın zamanında tamamlanabilmesi için yüklenici firmanın gayret gösterdiğini ifade eden Yılmaz, hedeflerinin 450 iş gününde projeyi tamamlamak olduğunu söyledi.

Enver Yılmaz, projede 200'ün üzerinde işçi çalıştığını kaydederek, "Şu anda yeni stadın batı tribününde devam eden kaba inşaatın sonuna gelindi. Ayrıca güney ve kuzey tribünlerinin de yapımına başlandı. Kısa süre sonra doğu tribününe yönelik de çalışma başlayacak." dedi.

Stadın 53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edildiğini anımsatan Yılmaz, tesisin spor kompleksi olarak hizmet vereceğine dikkati çekti.

Yılmaz, stadın Ordu'ya kazandırılmasında katkısı olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve hükümete teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"İnşallah söz verdiğimiz şeklinde yeni stadımız 2018'in mayıs ayına kadar tamamlanacak. Hedefimiz Yeni Orduspor'u da bir sonraki sezonda bu statta oynatmak. UEFA standartlarında yapılan stat şimdiden ilimize hayırlı olsun. İnşallah bu proje çok kısa zamanda tamamlanarak tüm sporseverlerin hizmetine sunulacak."

Yılmaz, projeyi yakından takip ettiklerini, tüm Ordulular gibi kendilerinin de yeni stada kavuşmak için gün saydıklarını sözlerine ekledi.