banner1223

Orgiad’dan Yatırımlara Övgü

Ordu Genç İşadamları Derneği (ORGİAD) Başkanı Ayhan Kaymaz, Ordu’nun son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlarla her geçen yıl açığını kapattığını ve gelişmişlik derecesinde hızla ileri seviyelere çıkmaya devam ettiğini söyledi.Kaymaz,...

Orgiad’dan Yatırımlara Övgü
Ordu Genç İşadamları Derneği (ORGİAD) Başkanı Ayhan Kaymaz, Ordu’nun son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlarla her geçen yıl açığını kapattığını ve gelişmişlik derecesinde hızla ileri seviyelere çıkmaya devam ettiğini söyledi.
Kaymaz, yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun havaalanı, Ordu Çevre Yolu, Dereyolu, İç Anadolu ve Akdeniz’e bağlantı yolları, Botanik Park, Çambaşı kayak pisti, Çikolata Park, Marina, yeni otel ve turizm yatırımlarının hizmete açıldığında Ordu’nun çehresinin çok farklı olacağını ve gerçek Büyükşehir Ordu’nun o zaman ortaya çıkacağını kaydetti.
Teleferik yatırımının yerli ya da yabancı turistler tarafından ilgi görmeye ve turizm destinasyon broşürlerinde yerini almaya devam ettiğini kaydeden Kaymaz, kamu ve özel yatırımlara ilave olarak en başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, diğer ilçe belediyelerinin yapacağı altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla tüm Ordu’lulara daha yaşanılabilir, daha sosyal ve daha huzurlu bir yaşam sürdürme imkanları ortaya çıkacağını vurguladı.
“AÇIĞI KAPATIYORUZ”
Kaymaz, şöyle konuştu: “Gerçekleştirilen yatırımlarla Ordu her geçen yıl açığını kapatmakta ve gelişmişlik derecesinde hızla ileri seviyelere çıkmaya devam etmektedir.Ordu’nun sahip olduğu potansiyelleri akılcı bir stratejik planlama ile değerlendirmeye ve Ordu’yu hak ettiği en üst noktaya taşımaya hiç durmadan devam etmeliyiz. Ama unutulmamalıdır ki Ordu için her alanda, her sektörde gerçekleştirmemiz gereken daha çok projeler vardır. Sadece kamu yatırımları yetmez. Sadece hizmet sektörleri üzerinden işsizliği azaltmak ta yetmez. Özellikle işsiz gençlerimize istihdam sağlayacak, ilimiz ekonomisine canlılık getirecek olan, bacası tüten ve üretim yapan birkaç büyük fabrikayı mutlaka Ordu’ya kazandırmalıyız. Ordu ekonomisini sadece fındığa bağımlı olmaktan kurtarıp farklı diğer sektörlere de ağırlık vermeliyiz. Ordu’nun en büyük kazancı olan mavi ve yeşili en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Sadece yeşil renge değil deniz mavisine de yatırımlar yapmalıyız. Özellikle deniz turizmine yapacağımız yatırımlar Ordu’yu daha ayrıcalıklı bir noktaya mutlaka taşıyacaktır. Fındıkta her yıl yaşadığımız sorunları oluşturacağımız yeni politikalarla gidermeliyiz. Fındık sektörünü artık bir istikrara kavuşturmamız gerekiyor. Gerek eğitim gerekse fiziki olarak hızla büyüyen üniversitemize hepimiz destek vermeli ve üniversite-sanayi işbirliğini Ordu ekonomisinin lehine çevirmeliyiz”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148