Ordu’da Yatırımın Kralı Ulaştırma

Yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla 3 ayda bir yapılan İl Koordinasyon Kurulu’nun 20134 yılı 2. dönem...

Ordu’da Yatırımın Kralı Ulaştırma
banner1314
Yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla 3 ayda bir yapılan İl Koordinasyon Kurulu’nun 20134 yılı 2. dönem toplantısı, Vali Kenan Çiftçi başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan “İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı”na, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın açılışında bir konuşma yapan Vali Kenan Çiftçi, 30 Mart seçimlerinde başarılı olarak seçilen Belediye Başkanları ile ilk toplantıları olduğunu belirterek, yeni görevlerinde başarılar diledi.

ASLAN PAYI ULAŞTIRMANIN

Toplantıda yapılan açıklamada, ocak-mart ayları arasında en çok yatırım ve harcamanın ulaştırma sektöründe olduğu açıklandı. Buna göre, ulaştırma sektöründe ocak-mart ayları arasında hazırlanan 77 proje bulunduğu, bu projelerin 50’sinin tamamlandığı, devam eden 22, ihale aşamasında 2, çeşitli sebeplerle başlanamayan 3 proje olduğu kaydedildi. 77 projenin toplam maliyetinin 1.5 milyar TL olduğu belirtilen açıklamada, ocak-mart ayları arasında 666 milyon lira harcandığı vurgulandı.

Enerji sektöründe ise 15 adet projenin 7’sinin tamamlandığı, halen devam eden 1 proje olduğu gibi 7’sine henüz başlanamadığı belirtilen açıklamada, ocak-mart döneminde 181 milyon lira harcama yapıldığı belirtildi.

Tarım sektöründe ise 60 proje olduğu,18’sinin tamamlandığı, 17’sinin devam ettiği, etüt, proje ve ihale aşamasında 10 proje olduğu kaydedilen açıklamada, bu sektörde 3 aylık süreçte tahsis edilen 36.8 milyon TL’lik ödeneğin yaklaşık 20 milyon lirasının harcandığı bildirildi.

TOPLAM HARCAMA 383 MİLYON TL

Eğitim sektöründe 81.8 milyon TL, sağlık sektöründe 62.4 milyon TL, Kültür ve Turizm de 2 milyon TL, konut sektöründe proje maliyeti olarak 2.5 milyon TL harcandığı kaydedilirken, şu bilgilere yer verildi: “İlimiz genelinde yürütülmekte olan 466 projenin toplam bedeli 3 milyar 342 milyon TL’dir. Bu yatırımlarımıza 2014 yılında 383.3 milyon TL ödenek tahsis edilmiş, mart sonu itibariyle bu yatırımlara toplamda 1 milyar 141 milyon lira harcanmış, harcamalarda yüzde 34 oranında nakdi, yatırımlarda yüzde 41 oranında fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312