Ordu Valisi'nden 1 milyon TL'lik arsa tepkisi!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Organize Sanayi Bölgesi'nin olağan genel kurul toplantısında konuştu. Yavuz, burada yaptığı konuşmada arsa fiyatlarına tepki gösterdi. Yavuz, Fatsa OSB'de bir dönüm yerin bedelinin 1 milyon TL olduğunu belirtirken, OSB'lerin süpekülatörlük yapılacak yerler olmadığını ifade etti.

Ordu Valisi'nden 1 milyon TL'lik arsa tepkisi!
banner1314

Oru Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul Toplantısı Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya katılan Ordu Valisi Seddar Yavuz, OSB'lerdeki arsaların fiyatlarına tepki gösterdi. Konuşmasına 'Ordu, Fatsa ve Ünye OSB ile ilgili olarak şu ana kadar önemli gelişmeler meydana geldi. Ünye OSB’yi büyük ölçüde bu yıl içinde ihaleye çıkarabilecek bir noktaya getirdik. Fatsa OSB ise elimizdeki parselleri dikkatli kullanmak şartıyla ve diğer imar planını da yaparak şu anda genişlemeye devam ediyoruz. Arsa tahsislerine başladık. 12 parsel oluşturduk ve tahsislerini gerçekleştirdik. Buradan elde ettiğimiz gelirlerle 50 dönüm civarında yeni bir alan daha açmış olacağız. Bize gelen talepleri Fatsa OSB’de karşılar noktada olmayı hedefliyoruz.' diyerek başlayan Yavuz, 'Yeni OSB’lere 30 milyon civarında kamulaştırma parası ödedik. Ordu OSB’de de önemli ödemeler yaptık. Buradaki ikinci OSB ile ilgili olarak da çalışmaya ihtiyacımız var. Gerek valiliklerin, gerek büyükşehir belediye başkanlıklarının OSB yönetiminde olmasının bize faydası yok. Yönetimde olma gibi bir arzumuz da yok. Ancak, vali ve büyükşehir belediye başkanının olmadığı bir OSB’nin de size çok ciddi katkısı olmaz.' diye konuştu.

Bir dönüm arsa 1 milyon TL

OSB'lerdeki arsa fiyatlarına tepki gösteren Yavuz, 'Bizim OSB’leri daha etkin kullanmamız lazım. Ünye OSB için talepleri topladık. Ciddi yatırımcıları dikkate aldık. OSB’ler arsa spekülatörlüğü yapılacak yerler değildir. Fatsa OSB de maliyetimiz, metrekaresi 200 TL’ye yaklaşıyor. Fatsa OSB’de bir dönüm yerin bedeli 1 milyon TL’dir. Biz eğer sanayiciye, üretime destek vermeyeceksek, arsa spekülatörlerine destek vereceksek, bunu başta kararlaştırmalıyız. Bu konuyu hep beraber tartışıp konuşmamız, gerçek üreticiyi, sanayiciyi destekliyor olmamız gerekir. Sayın Bakanımızın bilgi ve tecrübesiyle hep birlikte yola çıkabiliriz. Bu yol daha başarılı yol olabilir. Yüksek teknoloji, katma değeri yüksek ürünleri Ordu’da üretebilirsek, bizim yolumuz daha açık olur.' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300