doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

OMÜ’den Uygulamalı Eğitim Serisi!

OMÜ'den-Uygulamalı-Eğitim-Serisi!
Daha Fazla Göster

OMÜ’den Uygulamalı Eğitim Serisi!  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kök Hücre Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÖKMER) tarafından düzenlenen 1. Hücre Kültüründe Temel Uygulamalar Eğitimi’nin ilk grup uygulaması tamamlandı

AW465011 06 Foto Galeri

16 SAATLİK EĞİTİM

Düzenlenen eğitimlerle katılımcılara, sağlık ve temel bilimler başta olmak üzere farklı bilim alanlarında tercih edilen ve farklı amaçlar için kullanılan hücre kültürü çalışmalarının ve deneylerinin, laboratuvar koşullarında nasıl gerçekleştirileceği, elde edilen sonuçların nasıl analiz edileceği, temel hücre kültürü laboratuvarı ekipmanlarının neler olduğu teorik ve uygulamalı olarak öğretilmesi amaçlandı.

AW465011 05 Foto Galeri

Katılımcılar, oldukça verimli geçen ve uygulama yapma fırsatı buldukları 16 saatlik eğitim sonunda sertifika teslimi ile eğitimlerini tamamladı. Eğitimler Merkez müdürü Öğr. Gör. Dr. Melek Yüce, Öğr. Gör. Dr. Esra Albayrak ve Arş. Gör. Çağrı Gümüşkaptan tarafından verildi.

‘ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE DE EĞİTİM SERİLERİNE DEVAM ETMEYİ PLANLAMAKTAYIZ’

Eğitim hakkında değerlendirmelerde bulunan Merkez Müdürü Öğr. Gör. Dr. Melek Yüce, “Merkez olarak birincisini düzenlediğimiz Uygulamalı Hücre Kültürü Eğitiminde yoğun ve yorucu bir programın ardından katılımcıların mutlu ayrılması ekip olarak bizleri de mutlu etti.

AW465011 04 Foto Galeri

Bu konuda üniversite yönetimimize, çalışma arkadaşlarıma ve bize destek olan sponsor firmalara ayrıca teşekkür etmek isterim. Merkez olarak AR-GE çalışmaları ile birlikte önümüzdeki dönemlerde de eğitim serilerine devam etmeyi planlamaktayız” dedi. Başvuruların yoğun olması nedeniyle eğitimler, kasım ve aralık ayı boyunca devam edecek.

AW465011 02 Foto Galeri

AW465011 03 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir