OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Davut Güven, sağlık turizminin hem Samsun'un hem de Türkiye'nin geleceği olduğunu belirterek, "Avrupa'da birçok ülkede artık sağlık sistemi çökmek üzere, hizmet veremez durumdalar. Onların hepsi ülkemize gelip daha kaliteli hizmeti daha uygun fiyata alabiliyorlar" dedi.

OFİS OLUŞTURULDU

Prof. Dr. Güven, OMÜ'de sağlık turizminin gelişmesine yönelik özel çalışmalar yapıldığını ve bu konuda da özel ofis açtıklarını bildirdi. OMÜ'nün sağlık turizmi açısından ciddi bir aşama kaydettiğini belirten Güven, "Sağlık turizmi yapılabilmesi için bir yeterlilik belgesi gerekiyor. Belirli bir puan alınması gerekiyor. Biz de geçen sene itibariyle o puanı elde ettik. O puanın alınmasında da emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ciddi bir ekip çalıştı. Sağlık turizmine başladık. Hastanemizin içinde özel bir ofis oluşturduk. Ofiste İngilizce, Arapça, Gürcüce bilen personelimiz var ve yurtdışından gelen hastalarımıza yardımcı oluyor" diye konuştu.

KALİTELİ HİZMET

Samsun'da, Tabiat Okulu'nda şimdiye kadar 9 bin 500 öğrenci eğitim aldı Samsun'da, Tabiat Okulu'nda şimdiye kadar 9 bin 500 öğrenci eğitim aldı

Devletin merkezi bütçeden kendilerine destek olduğu bir sağlık turizmi servisi yapıldığının altını çizen Prof. Dr. Güven sözlerini şöyle sürdürdü: "Operasyonlarını olan ve takibi yapılacak hastalarımız için  yapılacak yeni servis alanı ile kapasitemiz de artacak. Afrika'dan, Uganda'dan, Türkiye Cumhuriyetleri'nden, Özbekistan'dan, Kenya'dan, Gürcistan'dan oldukça talep var. Sağlık turizmi hem Samsun'un hem de Türkiye'nin geleceği. Devletimiz de bu durumun farkında ve destekliyor. Avrupa'da birçok ülkede artık sağlık sistemi çökmek üzere, hizmet veremez durumdalar. Onların hepsi ülkemize gelip daha kaliteli hizmeti daha uygun fiyata alabiliyorlar."  

Elvan İlhan 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.