doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

OMÜ’de Gurur! O Akademisyen TTK Bilim Kurulu Üyeliğine Seçildi

OMÜ'de-Gurur!-O-Akademisyen-TTK-Bilim-Kurulu-Üyeliğine-Seçildi
Daha Fazla Göster

OMÜ’de Gurur! O Akademisyen TTK Bilim Kurulu Üyeliğine Seçildi Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Türk Tarih Kurumu (TTK) Bilim Kurulu üyeliğine seçildi

AW473847 01 1 Foto Galeri

Prof. Dr. Tellioğlu’nun yaptığı bilimsel etkinlikler ve yayınlarıyla Türkiye’de tarih disiplininde en önemli ve en stratejik kurum hüviyetine sahip TTK’nın Bilim Kurulu üyeliği ile onurlandırılması takdir topladı.

AW473847 03 1 Foto Galeri

PROF. DR. İBRAHİM TELLİOĞLU KİMDİR?

Genel Türk Tarihi Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, bu alanda yazdığı “Osmanlı Hâkimiyetine kadar Doğu Karadeniz’de Türkler”, “11. – 13. Yüzyıllarda Türk – Gürcü İlişkileri”, “Trabzon Rum Devleti”, “İlk Çağ’dan Osmanlılara Samsun”, “Tarih Boyunca Karadeniz”, “Türk – Ermeni İlişkileri ve 1915 Olayları”, “Fethedilenlerin Gözüyle Anadolu’nun Fethi” kitaplarıyla akademik yetkinliğini gözler önüne serdi.

2016 yılından itibaren TTK’nın desteği ile Türkiye ve Gürcistan tarihçilerini bir araya getiren “Türk – Gürcü İlişkileri” başlıklı çalıştay ve sempozyumların da düzenleyicisi olan Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu’nun Karadeniz ve Kafkasya tarihi hakkındaki çalışmaları ise devam ediyor.

Prof. Dr. Tellioğlu, en son Türkiye Yazarlar Birliği Ödülleri içerisinde “İnceleme” dalında “Fethedilenlerin Gözüyle Anadolu’nun Fethi” eseriyle “Yılın Yazarı” olarak seçildi.

AW473847 02 1 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir