doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

OMÜ Rektörü Ünal’dan Destek Sözü

OMÜ-Rektörü-Ünal'dan-Destek-Sözü
Daha Fazla Göster

OMÜ Rektörü Ünal’dan Destek Sözü  Samsun OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde düzenlenen bilim fuarında katıldı ve destek sözünde bulundu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Ordu’nun Fatsa ilçesinde Matematik Müzesi, Fatsa Uzay ve Astronomi Atölyesi ile Nezaket Demircan Sanal Gerçeklik Atölyesi’ni ziyaret etti.

PROJELERİ İNCELEDİ
Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ardından Ilıca Ortaokulu tarafından düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı Şenliği’ne katıldı. Ziyaretlerde Rektör Ünal’a, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen faaliyet ve projeler hakkında bilgi verildi.

AW447834 02 Samsun

Çalışmalardan dolayı emeği geçenleri tebrik eden Rektör Yavuz Ünal, ilçenin en iyi şekilde tanıtılması ve temsil edilmesi gerektiğini belirterek destek sözü verdi. Ilıca Ortaokulu öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

AW447834 06 Samsun

YAKINDAN İLGİLENDİ
Rektör Ünal ve protokol üyeleri kurdele keserek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Danışman öğretmenler rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan 23 bilimsel projenin sergilendiği stantları gezen Rektör Ünal ve beraberindekiler, çalışmalar hakkında proje sorumlularından bilgi aldı. Bilim Fuarı’ndaki bütün proje sunumlarını dinleyen ziyaretçiler öğrencilerle yakından ilgilendi.

AW447834 07 Samsun

Açılışta konuşan Rektör Ünal, günümüzde bilimsel ve teknolojik içeriğin, hayatı büyük oranda şekillendirdiğine işaret ederek TÜBİTAK Bilim Fuarları sayesinde öğrencilerin; eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, sunum ve bilimsel araştırma yetenek ve becerilerinin geliştiğini dile getirdi. Öğrencilerin, hazırladıkları projelerle bilimsel araştırma süreçlerini yaşayarak öğrendiklerine dikkat çeken Rektör Ünal, fuarda emek ve katkısı olan herkese şükranlarını sundu.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir