baskaynak Doğa Okulları cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Omicron’daki Sır Perdesi Aralandı!

featured

Omicron’daki Sır Perdesi Aralandı! Dünyayı saran korona virüsünün son mutasyona uğramış hali olan Omicronla ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Dünyada hızla yayılan ve Türkiye’de de görülen Omicron varyantıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bilim insanları, dünyada Delta varyantından sonra baskın hale gelmesi beklenen Omicron’un gizemini çözdü.

t25 mozambikte omicron varyan 222 Koronavirüs

Güney Afrika’da ortaya çıkan Omicron varyantı, dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye’de de görülen Omicron’la ilgili olarak Sağlık Bakanlığı “COVID-19 pandemisinde oluşan varyantlar ve özellikle son dönemde gündemde olan Omicron varyantı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yakından takip ediliyor” açıklamasını yapmıştı.

İNGİLTERE’DE OMICRON’DA İLK ÖLÜM

İngiltere Başbakanı Boris Johnson geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise ülkede Omicron kaynaklı ilk ölümü açıklamıştı. Omicron’la ilgili araştırmalar devam ederken bilim insanları, varyantla ilgili yeni bir gelişmeyi duyurdu. Yapılan bir araştırma Omicron’un 70 kat daha hızlı çoğaldığını, yeni varyantın akciğerlerde Delta’ya kıyasla 10 kat daha yavaş çoğaldığını ortaya koydu.

COLKIJH Koronavirüs

 

BU BELİRTİLERE DİKKAT!

Omicron’da boğaz ağrısının aksine boğazda kaşıntı hissi, kuru öksürük, aşırı yorgunluk, hafif kas ağrıları, gece terlemeleri gibi belirtilere dikkat edilmesi gerekiyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.