Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan Mega Halı Yıkama

Omicron Varyantında Uyarı: İlk Belirtiye Bakın!

featured

Omicron Varyantında Uyarı: İlk Belirtiye Bakın! Koronavirüs salgını yaklaşık iki yıldır dünya genelini sarmış durumda ve son varyantının adı Omicron oldu. Omicron varyantında ilk belirtiye bakılması konusunda uzmanlardan uyarı geldi.

omicron Koronavirüs

.İlk bu belirtiye bakın

Corona virüsünün en çok mutasyona uğrayan türü olarak bilinen Omicron varyantıyla ilgili uzmanlardan dikkat çeken bir uyarı geldi.

Corona virüsünün önceki varyantlarında bilinen semptomlarından ziyade Omicron varyantının daha farklı belirtileri olduğuna dikkat çeken uzmanlar yeni bir belirtiye dikkat çekti.

Omicron varyantında yüzde 89 oranında karşılaşılan yeni semptomun belirleyici olduğunu belirten uzmanlar, “Omicron varyantı soğuk algınlığına daha çok benziyor” yorumunu yaptı.

covid shutterstock 16 9 1640585167 880x495 1 Koronavirüs

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Star ise, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin verilerine göre Omicron varyantında kuru öksürük, boğazda gıcık ve kaşıntının öne çıkan semptomlar olduğuna dikkat çekti. Gazete özellikle boğazda gıcık ve kaşıntıya dikkat edilmesi gerektiğini yazdı.

Öte yandan halsizlik, burun akıntısı ve hapşırma gibi belirtilerin de olduğu fakat bunların diğerlerine göre daha hafif geçtiği belirtildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.