banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

10.09.2020, 08:41 17

OKULLAR AÇILMALI AMA NASIL?

Veli-Servis-Okul üçgeni seferber olmalı ve herkes elini taşın altına koymalıdır. Yeni nesli sağlıklı yetiştirmek zorunludur. Çünkü vatanımızı koruyacak, bayrağımızı ileri taşıyacak, minarelerden ezanımızı dindirmeyecek, Anadolu otlaklarından taze süt sağacak, gökte uçaklarımıza yıldız pilot olacak ve son olarak biz yaşlandığımızda yaptığımız işi sürdürecek onlardır.
Tek başına uzaktan eğitim yeterli değildir. Bazı branşlarda hiç değildir.
Yüz yüze ilişki (Face to face Relation) maskeli-mesafeli-temiz olarak en etkindir. 
Yüce Allah’ın günü 24 saattir.
Devlet bu salgınla savaşta bu zaman dilimini kullanmak zorundadır.
Cumhurbaşkanımızdan en ucra mezradaki yurttaşımızın bu savaşta yanlış yapması ülkeye çoook çoook zarar verir. Günümüz değil, geleceğimizi de etkiler.
Yapılması gereken, herkes bu Covid-19 salgınını atlatmak için seferber olmalıdır. Yapılacakları şöyle sıralayabiliriz:
1.    Veliler çok dikkatli olacak özveride bulunacak.
2.    Devlet bütün okulları 24 saat çalıştıracak. Öğrenciler kapalı ortamda maske(burnu kapalı)-mesafe (her sırada bir öğrenci çapraz oturacak)-temizlik(sınıfa girişte çıkışta servise binişte polis denetiminde) üçer saat yüz yüze eğitim yapacaklar kalanını uzaktan eğitimle tamamlayacaklar. Yani okullar kapasitelerini 1/8 e indirecekler. Bu devlet güçlüdür bunu yapar.
3.    Bu yapılan okul binaları ve bu vatan üzerinde görev ve ödevlerimizde eksiklik olmayacak. Binalar çürümeye bırakılmayacak.
4.    Servisler de elini taşın altına koyacaklar, gerekirse, Salgın Savaşımız nedeniyle denetimi devlete teslim edecekler. Salgın geçince, yine minübüse 16 kişi alabilirler(!) Herkes, görkemli düğün nişan yapabilir, siyasiler miting ancak o zaman yapabilirler. 
5.    Ancak bu salgını “İyi bir iç seferberlikle önleyebiliriz.” 
6.    “Aziz vatandaşlarımıza Covid-19 salgını nedeniyle LÜTFEN maske-mesafe-temizlik(hijyen kuralına) uyun” demekle olmaz. Devletin görevlileri vatandaşlara YAPTIRIM uygulamak zorundadır. Bu ileride rahatlamamız için gereklidir. Lütfen demekle olmuyor, görüyor herkes.
***
MASKEYİ TAM TAKIN
 BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. 
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ. 
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor peygamberimiz Hz. MUHAMMED sav. 
Yüce Allah’ın buyurduğu
وَلَا تُلْقُوا بِاَيْد۪يكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِۚۛ
“kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
O’dur O(Hu Allah Hu).

Yorumlar (0)