29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek kamplarda Samsun'un da aralarında bulunduğu şehirlerde öğrenim gören öğrenciler, ilgilerini çeken temalarla ilgili pek çok değerli isimle bir araya gelecek. 

ON FARKLI İL, ON FARKLI TEMA

TİP Atakum Belediye Başkan Adayı Ayşegül Civil SMG'de TİP Atakum Belediye Başkan Adayı Ayşegül Civil SMG'de

On farklı temayla gerçekleştirilecek geleneksel kış kampları kapsamında Genç Aktivist ve Gönüllülük Kampı Samsun’da, Kış Sporları Kampı Erzurum’da, Psikoloji Kampı Sakarya’da, Yapay Zekâ Kampı Kocaeli’nde, Yeni Medya ve İletişim Kampı Denizli’de, Diplomat Akademi Kampı Ankara’da, Gastronomi Kampı Antalya’da, İnsan Hakları ve Hukuk Kampı İstanbul’da, İnsan ve Toplum Kampı Diyarbakır’da, Sağlıklı Yaşam ve Tıp Kampı Muğla’da düzenlenecek.

150 GENÇ KATILACAK

Bu kapsamda ülkemizin farklı şehirlerindeki üniversitelerde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin katılımıyla Samsun İl Müdürlüğü'nde düzenlenecek “Genç Aktivist ve Gönüllülük” temalı kış kampına yaklaşık 150 öğrenci katılacak. Kampın açış konuşması Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu tarafından yapılacak. Kampın açış konferansı şair ve yazar Prof. Dr. Nurullah Genç tarafından verilecek. Öğleden sonra ise GSB Gönüllülük Dairesi Başkanı Abdullah Akkuş, bakanlığın gönüllülük faaliyetlerini öğrencilerle paylaşacak. 

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ İSİMLER

Kampın ikinci gününde öğleden önce “Buğday Tanesi” filminin de yazarı olan milletvekili Serkan Bayram, öğleden sonra ise “Candan Öte: 15 Temmuz’da Neler Yaşandı?” konusu ile aynı zamanda 15 Temmuz gazisi olan Dr. Mehmet Cemal Almaz ve Mehmet Tahir İkiler ile birlikte gençlerle buluşacak. Program, şehit ailelerinin de katılacağı öğle yemeğinin ardından sportif faaliyetlerle devam edecek. Kampın üçüncü günü emekli milletvekili, aynı zamanda Ankara Kızılay Şube Başkanı Mehmet Sılay, “Gazze’de Gönüllülük Faaliyetleri” konusunda bilgi ve deneyimlerini anlatacak, Dr. Fatih Kılıç ise “Bir Yeryüzü Doktorunun Güncesi” konulu sunumu ile gençlerin karşısında olacak. Öğleden sonra sosyal faaliyetler kapsamında Samsun Şehitliği ve şehit ailesi ziyareti yapılacak. Dördüncü günü ise yurdun dört bir yanından gelen öğrencilere Samsun’un tarihî ve kültürel yerlerinin tanıtımı amacıyla tematik gezi düzenlenecek. “Genç Aktivisit ve Gönüllülük Kampı”nın son gününde, ilk önce Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Sayın İzani Turan gençlerle buluşacak. Ardından Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali Özdemir, gençlere seslenecek. Kapanış konferansı ise “İyilik İyileştirir” konusu ile Prof. Dr. Yavuz Selvi tarafından verilecek ve kamp sona erecek.

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.