doğa area duru
 
5s dikey akın bilgi

Ödemeler Başladı! 1.259 TL Yatırılıyor

Başvurular Başladı! Okula Giden Öğrencisi Olan Aileye 850 TL Nakit Yardımı2
Daha Fazla Göster

Ödemeler Başladı! 1.259 TL Yatırılıyor SED yardımı kapsamında vatandaşların banka hesaplarına 1.259 lira yatırılacak. Bakan Yanık yaptığı açıklamada, “Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini bugün yapıyoruz” dedi.

Ödemeler bugünden itibaren başlıyor. 5 gün içerisinde vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocukların öncelikle aile yanında desteklenmesi ilkesinden hareketle ihtiyaç sahibi ailelere Bakanlık tarafından SED yardımı yapıldığını ifade etti.

Çocuklar için ortalama 1259 TL ödeme yapıldığını belirten Bakan Yanık, ödemelerin bugün başladığını, 15 Ağustos’a kadar tamamlanacağını bildirdi.

Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için ailelerinin yanında büyümelerine önem veriyoruz. Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden kopmaları yerine ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada topluma sağlıklı bireyler olarak katılabilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda sosyal hizmet modellerimizden biri olan SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin TL SED ödemesini bugün yapıyoruz.”

SED YARDIMI NEDİR?

Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile ve psiko- sosyal destek sistemidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir