baskaynak Final Okulları cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

O Sorun Masaya Yatırıldı! “Samsun’da Mücadele Sürecek”

featured

O Sorun Masaya Yatırıldı! “Samsun’da Mücadele Sürecek” Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, düzensiz göçü önlemek için çalışmaların etkin bir biçimde yürütüldüğünü söyledi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, düzensiz göçü önlemek için ve yabancılara yönelik çalışmaların kararlı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, Karadeniz Bölgesi’ndeki iller arasında etkinliğin artırılmasının amaçlandığını söyledi.

Vali Dağlı başkanlığında 6. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı, gerçekleştirildi. Giresun, Ordu, Amasya, Çorum, Sinop, Kastamonu, Çankırı valileri, il emniyet müdürleri, il jandarma ve sahil güvenlik komutanları ile il göç idaresi müdürlerinin katılımıyla videokonferans üzerinden gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2021 12 14 at 13.43.46 Ana Manşet

YAKLAŞIK 300 MİLYON VAR

Vali Dağlı, insanlık tarihi kadar eski bir kavram olan göç olgusunun günümüzde dünya gündeminin ilk sıralarında yer aldığını ve Birleşmiş Milletler raporlarına göre 285 milyon ile 300 milyon arasındaki nüfusun dünya üzerinde göçmen konumunda bulunduğunu ifade etti.

WhatsApp Image 2021 12 14 at 13.43.47 Ana Manşet

ATILACAK ADIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Düzensiz göçe karşı ulusal ve uluslararası alanda sorunların tespiti, bilgi alışverişi, ortak mücadele ile işbirliği şeklindeki çalışmalarda Türkiye’nin aktif aktif olarak katıldığını yasa dışı yabancılara yönelik çalışmaların etkin ve kararlı biçimde yürütüldüğünü belirten Vali Dağlı, toplantıyla düzensiz göçmen konusunda bölge iller arasında atılabilecek adımların değerlendirildiğini ve koordinasyon ile etkinliğin artırılmasının amaçlandığını söyledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.