doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

O Müze Samsun’da Ziyarete Açıldı

o-muze-samsunda-ziyarete-acildi-1311
Daha Fazla Göster

O Müze Samsun’da Ziyarete Açıldı Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi, Samsun’da ziyarete açıldı. Vatandaşların takdirini toplayan mobil müze projesi öğrenciler tarafından yoğun talep gördü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tarihi savaş değerlerinin sergilenmesi amacıyla gerçekleştirdiği Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi, Samsun’un Terme ilçesinde ziyarete açıldı. Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda sergilenen mobil müzede, dönemin önemini ve ruhunu anlatan objeler yer alıyor.
Çanakkale’ye gidemeyenler için tasarlanan mobil müze tarihi objelere, resim ve fotoğraflara ev sahipliği yapıyor. Vatandaşların takdirini toplayan mobil müze projesi öğrenciler tarafından yoğun talep gördü.

AW466141 03 Ana Manşet

BÜYÜK BİR İMKAN

Mobil müzeyi ziyaret ederek Çanakkale Zaferi’nin tüm hatlarıyla sergilendiğini kaydeden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Çanakkale’ye gidemeyen vatandaşlarımız için tarihin şehir şehir gezdiğini görüyoruz. Milletimizin tarihe bir kez daha şahitlik etmesi için büyük bir imkan sağlanmış. Türkiye tarihi için büyük önem arz eden Çanakkale Zaferi’ni en iyi şekilde anlatan bu müze, dönemin şartlarını ve zaferin ruhunu insanlara hissettiriyor” diye konuştu.

AW466141 01 Ana Manşet AW466141 02 Ana Manşet AW466141 04 Ana Manşet AW466141 05 Ana Manşet AW466141 06 Ana Manşet

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir