doğa yataks duru
       
5s arslan bilgi

O Müftüye Samsun’dan Suç Duyurusu!

O müftüye Samsun'dan suç duyurusu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

O Müftüye Samsun’dan Suç Duyurusu! Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, Düzce’nin Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

 

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, Düzce’nin Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun Selanik göçmenleri için, ‘Yüzde 90’ı sabetayist’ söylemlerinin ardından, Selanik göçmenleri adına suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

BAŞVURUMUZU YAPTIK
Her türlü bölücü ve ayrıştırıcı söylemleri sert bir dille eleştirdiğini belirten Özata, “Şehitlerimizin canıyla kanıyla yoğrulan bu topraklarda hepimiz kardeşçe yaşıyoruz. Samsun yaklaşık 400 bin mübadilin yaşadığı bir il. Ülkemizin de neredeyse her ilinde mübadil kardeşlerimiz yaşıyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerde Samsun olarak Düzce’nin Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun Cuma vaazında Selanik göçmenleri için söylediği çirkin söylemler için gerekli mercilere başvurumuzu yaptık” ifadelerini kullandı.

M1 Ana Manşet

MM Ana Manşet

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Özata, “Düzce ilimiz Akçakoca ilçesinde görev yapan müftü Şaban Soytekinoğlu, Cuma namazı esnasında verdiği vaaz sırasında Selanik göçmenleri ile ilgili tarihi gerçeklerle bağdaşmayan ve göreviyle ilgisi olmayan çirkin ifadeler kullanmıştır. Göreviyle, devlet memuriyetiyle, müftülük ve din görevlisi olma vasfıyla kesinlikle bağdaşmayan bu çirkin, bölücü, ayrıştırıcı ve suç içerikli sözlerden dolayı Samsun Cumhuriyet Savcığımıza gerekli başvurumuzu yaparak dilekçemizi verdik” diye konuştu.

95 Ana Manşet

Fotoğraf: Düzce İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir