doğa calven cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

O Kanun TBMM’den Geçti! Samsun’da Tepki Gecikmedi

o-kanun-mecliste-kabul-edildi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

O Kanun TBMM’den Geçti! Samsun’da Tepki Gecikmedi HAYTAP Samsun Temsilcisi Gül Turan, meclis komisyonunda kabul edilen ‘Hayvanları Koruma Kanunu’ teklifinin yetersiz olduğunu söyledi

HAYTAP Samsun Temsilcisi Gül Turan, hayvan hakları ile ilgili Meclis’e sunulan teklifin hayvanları korumaktan uzak olduğunu, kanunun daha kapsamlı olması gerektiğini dile getirdi.

10 gul turan 2 Ana Manşet

ELEŞTİRDİ

Hayvanların korunması, hakları ve hayvan sahiplerinin sorumluluklarına ilişkin kanun teklifi Tarım, Orman ve Köyişleri komisyonunda kabul edildi. Söz konusu teklifin kabul edilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Turan, eleştirilerde bulundu.

10 gul turan 1 Ana Manşet

TEK İYİ OLAN EŞİTLİK

“Teklifin içerisinde çok güzel şeyler de var; ancak yeterli olmadığını düşündüğümüz şeyler de var” diyen Turan, “Biz bu teklifin daha kapsamlı olması gerekiyordu. 17 yıl çalıştık. Bundan sonra kanunlaştığı andan itibaren uygulamaya geçilmesini bekliyoruz. Belediyelerin önü açıldı. Barınaklar için hiçbir ceza yaptırımı yok. 5 sene içinde yapmak zorundalarmış ama hemen yapmaları gerekir. Çünkü popülasyon artıyor. Bu artık çok büyük bir tehlike. Tek iyi bir şey görüyorum. Sahipli ve sahipsiz hayvanlar artık eşit oldu. Ama onun haricindekiler göstermelik. Umarım suçlular hapis cezasını olması gerektiği gibi çekerler” dedi.

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir