doğa calven duru
       
5s dikey izosam bilgi

O Cinayet Samsun’daki İncelemede Aydınlatıldı!

O Cinayet Samsun'daki İncelemede Aydınlatıldı!1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

O Cinayet Samsun’daki İncelemede Aydınlatıldı! Tokat’ın Erbaa ilçesinde yorgun merminin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Hanife Büşra Konyar’ın cinayeti Samsun’da yapılan balistik incelemede aydınlatıldı.

Tokat’ta havaya sıktığı kurşunlar yüzünden 17 yaşındaki genç kızın ölümüne sebep olan magandanın yargılanmasına bugün başlandı. Erbaa ilçesinde yaklaşık 7 ay önce yorgun merminin isabet etmesi sonucu 17 yaşındaki Hanife Büşra Konyar, hayatını kaybetti. Tokat’ın Erbaa ilçesinde yorgun merminin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Hanife Büşra Konyar’ın cinayeti Samsun’da yapılan balistik incelemede aydınlatıldı. Olayın ilk duruşması Tokat Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki görüldü. Duruşmaya, hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık Ö.K., Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mahkeme heyetinin iddianameyi okumasının ardından söz alan tutuklu sanık Ö.K., “Olay günü boş araziye doğru 10 el ateş açtım. Böyle bir şey akılımın ucundan bile geçmedi. Ben bunu isteyerek yapmadım. Aileye karşı bir düşmanlığım yok. Çok pişmanım özür dilerim” dedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşma 20 Eylül 2021 tarihin erteledi.

AW370773 01 scaled Tokat

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

Duruşma çıkışında açıklamalarda bulunan anne Nakşiye Konyar, sanığın en ağır ceza ile yargılanmasını isteyerek, “Adalet yerini bulacak. Ben buna inanıyorum. Oradaki hallerini herkes gördü. Özür diledi, pişman olduğunu söyledi, söylediklerinin hiçbiri önemli değil. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Ne desem. Benim Büşram geri gelmeyecek. Ben biliyorum müebbet alacak. Müebbet istiyorum ve alacak o oradan. Ben annesi olarak bu işin peşini bırakmayacağım. Kızım için ayakta kalmaya devam edeceğim. Vicdanlara bırakıyorum” diye konuştu. Baba İbrahim Konyar ise, “Başkanın arkasında Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Adalet mülkün temelidir’ diye yazısı vardı. Biz Türkiye Cumhuriyeti adaletine güveniyoruz. Hak edeceği cezayı alacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir