doğa yataks cemre
 
5s dikey arslan bilgi

O Bakanlığın Adı Değişti! Samsun Milletvekili Karaaslan’dan İklim Değişikliği Vurgusu

O Bakanlığın Adı Değişti! Samsun Milletvekili Karaaslan'dan İklim Değişikliği Vurgusu
Daha Fazla Göster

O Bakanlığın Adı Değişti! Samsun Milletvekili Karaaslan’dan İklim Değişikliği Vurgusu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na dönüştürülmesi ile ilgili iklim kriziyle mücadele önemli bir adım olduğunu belirtti

WhatsApp Image 2021 10 12 at 17.44.47 Samsun

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın adının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değişmesinin iklim değişikliği ile mücadele ve uyum çalışmalarına güç katacağını söyledi.

WhatsApp Image 2021 10 12 at 17.44.53 Samsun

BAKANLIĞIN İSMİ DEĞİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelen ve yaklaşık 3 saat süren Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “İklim değişikliği ve göç konusunda hayata geçirmeyi kararlaştığımız yeni yapısal düzenlemelerin müjdesini milletimizle paylaşmak istiyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz” dedi.

GÜÇ KATACAK
Kararı değerlendiren Karaaslan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin samimiyetle ve kararlılıkla sürdürdüğü iklim değişikliği ile mücadele ve uyum çabalarına güç katacağına inandığım bu kararın Bakanlığımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir