baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

Nurgül Dağlı SODAM’da! Dezavantajlı Kadınlar Destekleniyor

featured

Nurgül Dağlı SODAM’da! Dezavantajlı Kadınlar Destekleniyor Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, dezavantajlı bölgelerde yaşayan kadınların üretebilmesi ve sosyal yaşama katılabilmesi için desteklerin sürdürüldüğünü açıkladı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, dezavantajlı bölgede yaşayan kişilerin, hayata geçirilen kurslar sayesinde güçlü kadın, güçlü anne, güçlü eş ve güçlü bireyler yetişeceğini ifade etti.

WhatsApp Image 2021 12 01 at 17.19.35 Ana Manşet

SODAM’A ZİYARET

Nurgül Dağlı, protokol üyelerinin eşleriyle birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Bala Hatun Hanım Konağı’nda hizmete sunulan Sosyal Dayanışma Merkezi’ni (SODAM) ziyaret etti.

WhatsApp Image 2021 12 01 at 17.19.33 Ana Manşet

AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORLAR

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan vatandaşların, psikososyal, sosyokültürel, mesleki, sanatsal ve kişisel gelişimleri desteklemeye yönelik olarak hayata geçirilen kurslar sayesinde güçlü kadın, güçlü anne, güçlü eş ve güçlü bireyler yetişeceğini ifade eden Nurgül Dağlı “Kursiyerlerin yapmış oldukları ürünlerle kendilerine ve ailelerine ekonomik anlamda katkı sağlamasına yönelik eğitimler, milli, manevi ve moral değerleri artırmaya yönelik faaliyetler ve çeşitli beceri kurslarının yer aldığı Sosyal Dayanışma Merkezi’nde ayrıca, dezavantajlı vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek adına faaliyetlerde bulunulması, toplumla kaynaşma ve sosyalleşme faaliyetlerinin desteklenmesi, istihdam alanlarının genişletilmesi suretiyle varsa dezavantajlı konumları düzeltilerek sosyal yaşama en üst düzeyde katılımları sağlanmış olacaktır.” dedi.

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2021 12 01 at 17.19.34 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 12 01 at 17.19.32 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.