doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Nöbetteki Samsunlu Annenin İsyanı! ‘Mücadelem Sürecek’

Nöbetteki-Samsunlu-Annenin-İsyanı!-'Mücadelem-Sürecek'
Daha Fazla Göster

Nöbetteki Samsunlu Annenin İsyanı! ‘Mücadelem Sürecek’ Diyarbakır’da evlat nöbeti tutmaya başlayan Samsunlu anne, çocuğuna ulaşıncaya kadar mücadeleyi sürdüreceğini söyledi

Diyarbakır’da, terör örgütü tarafından evlatları dağa kaçırılan annelerle birlikte nöbet tutmaya başlayan ve Samsun Medya Grubu’nun ulaştığı Samsunlu anne Sabriye Aydın, oğlunu kandırarak, götürdüğünü iddia ettiği yine Samsunlu olan HDP’li İzmir Milletvekili Murat Çepni hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Nobetteki Samsunlu Annenin Isyani Mucadelem Surecek 2 Ana Manşet

Nobetteki Samsunlu Annenin Isyani Mucadelem Surecek 4 Ana Manşet

 

SAMSUN’DAN DİYABARKIR’A GİTTİ
Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine, Samsunlu anne Sabire Aydın da katıldı. 2017 yılında Samsun’dan 23 yaşındayken çalışmak için İstanbul’a, 3 ay sonra ise İzmir’e gittiği öğrenilen ve kendisinden haber alınamayan Zafer Aydın’ın annesi Sabire Aydın, Samsunlu HDP’li İzmir Milletvekili Murat Çepni hakkında bir kaç kez suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

Nobetteki Samsunlu Annenin Isyani Mucadelem Surecek 1 Ana Manşet

‘ÇOCUĞUMA SEBEP OLDULAR’
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’li Murat Çepni hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten acılı anne Sabriye Aydın, “Ben Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’yle de görüşüyorum, savcılığa da suç duyurusunda bulundum. Murat Çepni’yle birlikte başka isimlerde var. Bunlar benim çocuğuma sebep olanlar. Ben 4 yıldır bu mücadeleyi veriyorum. Ben birden fazla kez suç duyurusunda bulundum. İfadeleri alındı fakat bir gelişme olmadı. Bir şey çıkmayınca son çare Diyarbakır’a geldim. Çocuğuma ulaşana kadar mücadelemi sürdüreceğim” diye konuştu.

Hakan AKGÜN

Nobetteki Samsunlu Annenin Isyani Mucadelem Surecek 3 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir