banner1017

Niye yedik?

İşlerine geldiğinde millet iradesinden bahseden tayfa, akılları sıra bir oyun kurmaya kalktılar onu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

İp’in seçimlere girebileceğini İP Genel Sekreteri dahi açıklamış olmasına rağmen, sanki seçimlere sokulmamaya çalışılıyor algısı oluşturabilmek için milletin oyu ile seçilmiş vekillerini bitpazarı” gibi satışa çıkartıp kapalı kapılar ardında yapılan anlaşma ile ağlata ağlata gönderdiler. Bu kirli pazarlığı örtebilmek için de, “Bu sefer oyunu biz kurduk, Tayyip’in oyununu bozduk” gibi hamasi sözlerle oyunlarını millete pazarlamaya çalıştılar.

Öncelikle şunu akıllarına sokmaları lazım; bu ülkede 16 yıldır oyunu kuran da, yöneten de, muhalefeti belirleyen de muhalefetin gündemini belirleyen de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sizin aklınız da ferasetiniz de buna yetmez!

Gelelim pazarlanan vekiller konusuna…

Bu konu ile ilgili siyasi tarihimizde yaşanmış olan Güneş Motel olayından bahisle bir yazı yazmış idim ancak gelinen nokta, Güneş Motel olayını gölgede bıraktı… Ağlata ağlata gönderilen vekiller 18 gün sonra davul zurnayla geri alındı. Bunların çıkışlarında İrsaliye Faturası kesildi mi iadelerinde beyan dolduruldu mu Maliye’ye bildirim yapıldı mı, bunlar resmi kurumların işi o tarafı hiç sormayacağım bile…

İş öyle bir hale geldi ki; kimin eli kimin cebinde belli değil. Sayın Bahçeli taa en başından adını koymuş, “Siz de Cümbüş İttifakı kurun” demişti. Yine haklı çıktı, muhalefet kanadında tam bir cümbüş hâkim. Kim kiminle görüşüyor kim kiminle neyin pazarlığını yapıyor kim kimin adaylığı için imza attırıyor ortalık birbirinde. Yeterli imzayı toplayamayan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdi Öz bile çıkıp CHP’ye sitem etti.

Süreçte kendini en komik duruma düşüren, 90 yıllık partiyi de birilerinin kuklası haline getiren yine Bay Kemal oldu. Sözcülerinin ağzından “En çılgın zamanda en çılgın aday”, “Her kesimden oy alacak aday” söylemleri dökülürken, kendisi Karamollaoğlu’nun Akşener’in ağzına baka baka süreci geçiriverdi. Ablaların Ablasını(!) ikna etmek için milletin oyu ile CHP sıralarına gönderilen 15 vekili ağlata ağlata yolladı. Ama iş umduğu gibi olmadı, Akşener bizimkini ayakta uyuttu, adaylıktan çekilmedi. Vekilleri de ihtiyaç fazlası kategorisinden iade edildi. Bu iş böylece siyasi tarihimize, Güneş Motel olayını unutturacak bir siyasi ahlak yoksunluğu olarak geçmiş oldu. Sonuç ne? Hiç…

***

Uzak diyarlarda ağanın birisi kâhyasıyla eğlenmek için demiş ki; “Şuradaki ineklerin tezeğini yersen sana bağ evini veririm.” Bağ evi de kâhya için bulunmaz nimet, hemen denileni yapmış, evi almış. Sonra ağaya dönmüş, “Ağam, sen de yersen evi sana geri veririm.” Ağa zaten pişman, mala mülke tamahı çok, kabul deyip tezeği yemiş ve evi geri almış.

Kâhya ağaya dönüp demiş ki: “Ağam ev zaten senindi yine sende kaldı, biz bu b.ku niye yedik?”

YORUM EKLE

banner1056