banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

22.01.2021, 08:19 9

NİYAZİ KASAPOĞLU HOCAMIZ HAKK'A YÜRÜDÜ...

Karadeniz Bölgesi'nin önde gelen kanaat önderlerinden olan MEHMET NİYAZİ KASAPOĞLU hocamız Hakk'a yürüdü. Terme ilçemizde tarihi gün yaşandı; yüzlerce seveninin omuzlarında, cenazesi kılındı Allah mekanını cennet eylesin.

Kasapoğlu hocamız MEDRESE eğitimi almış bir müderris idi. Merhum aşık kutlu Mehmet Efendiden icazet almış binlerce talebelerinden biriydi. Yani Kur’an hafızıydı. Kur’an’a mana itibariyle de vakıf bir alimdi...

Ömrünü Kur’an hizmetine verdi. Şu an hafız yaptığı talebeleri müftü, vaiz, öğretim görevlisi, imam ve müezzin ve kamuda idareci olarak, ülkemize hizmet vermekteler.
Bu kadar verimli olması; hem bir müderris hem bir muallim hem bir mürebbi ve hafız-ı kelam olması en önemlisi de MESAİ MEFHUMU TANIMADAN MEMUR MANTIĞI İLE DEĞİL KENDİNİ TAM ANLAMIYLA HİZMETİNE VERENLERDEN OLMASINDAN BU HİZMETLERİ BAŞARDI.
Ayrıca ihlas ve samimiyetle dinini bireysel anlamda da muttaki bir şekilde yaşayan ve başkalarında örnek teşkilden bir yaşantıdan olması, ona her zaman Allah'ın yardımını almasını sağlıyordu.
Sünnete bağlılığının gereği olarak,sosyal hayata yönelik vakıf hizmetlerinde bulunması ve öğrencilere dini şuurlandırma onlara burs temin etmede öncülük etmesini gösterebiliriz.
Mütevazı kişiliği, yüzünden eksik olmayan tebessümü, onu her zaman rahmetle andıracak özelliklerindendir.
Başın sağ olsun Terme, başın sağ olsun SAMSUN, başın sağ olsun KARADENİZ, BAŞIN SAĞ OLSUN EY MİLLET. Başın sağ olsun ey illet ve ümmeti Muhammed... 
Başta merhum hocamız olmak üzere COVİT 19'dan vefat etmiş tüm doktorundan hemşiresine tüm meslek çalışanlarından sade vatandaşımıza kadar vefat edenlere, Allah rahmet eylesin hastalarımıza acil şifalar versin...


 

Yorumlar (0)