Nevşehir’de Kardelen Koleji öğrencileri Afrin’de Zeytin Dalı Hareketı’na katılan Mehmetçiklere duygu dolu mektuplar yazdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için 7’den 77’ye Türkiye’nin her yerinden destek yağmaya devam ediyor. Nevşehir’de Özel Kardelen Koleji’nde okuyan ilkokul öğrencileri de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere moral olması amacıyla duygu dolu mektuplar yazdı. Kardelen Koleji İlkokul 4.sınıf öğrencilerinden Nehir Özmen, “Askerlerimiz Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nı bizim burada rahat uyumamız için yapıyorlar. Onlara moral mektubu yazdık. Askerlerimizi çok sevdiğimizi ve dualarımızın onlar için olduğunu, onlar bizim için Afrin’de mücadele ettiklerini yazdım” dedi. 4.sınıf öğrencilerinden Beril Çifçi’de, “Arkadaşlarımla birlikte Mehmetçiklerimize mektup yazdık. Askerlerimizi çok sevdiğimizi, dualarımızın hep onlarla olduğunu yazdık. Biz askerlerimizi çok seviyoruz” diye konuştu.

Okul Müdürü Faruk Çamçı da yaptığı açıklamada, “Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı ilk günden itibaren öğrencilerimiz büyük bir duygu yoğunluğu yaşıyor. Söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır. Biz 7’den 77’ye tüm ülke olarak görüyoruz. Öğrencilerimizde bu konuda çok hassasiyet taşıyorlardı. İlkokul öğrenci meclis başkanımızın önerisi ile Afrin’de operasyona katılan askerlerimize mektup yazma isteklerini bizde geri çevirmedik. Öğrencilerimiz birkaç gündür duygularını dile getiren mektuplar yazıyorlar. Bu mektupları önümüzdeki günlerde toplu bir şekilde ilgili mercilere ulaştıracağız. Yavrularımızın gözlerinden öpüyoruz. Bu hassasiyeti ömür boyu yaşayacaklarına inanıyor, eğitim budur diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.