banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce:

banner1357

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Avanos’un daha fazla turizm potansiyeline sahip olması için sürdürülebilir ve rekabetçi turizm politikaları uygulamayı hedeflediklerini kaydetti.İnce,...

NEVŞEHİR 16.04.2014, 09:20
55
Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce:
banner1353
banner1375
Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Avanos’un daha fazla turizm potansiyeline sahip olması için sürdürülebilir ve rekabetçi turizm politikaları uygulamayı hedeflediklerini kaydetti.

İnce, Turizm Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Dünyanın en hızlı gelişen ve değişen sektörlerinden biri olan turizmin, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araç olduğunu kaydetti.

Kapadokya bölgesinde Avanos’u dünya çapında bir turizm markası yapmak amacıyla doğaya, tarihe, bütünüyle çevreye duyarlı bir anlayışla sürdürülebilir ve rekabetçi bir turizm politikası uygulamanın en büyük hedefleri olduğunu vurgulayan İnce: “Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründe Avanos’un daha ön plana çıkartılarak turizm alanında hak ettiği noktaya getirmek, tarihi ve kültürel alanda turizmin her boyutunu kucaklayan, Türkiye'nin ender ilçelerinden birisi olan Avanos’un doğal güzellikleri ve el sanatları ile turizmde çeşitlendirilebilir anlamdaki faaliyetlerinin artırılması ve tanıtılması ilçemize ve halkımıza büyük katma değer sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle turizmle iç içe olan halkımızın ve turizm sektöründe faaliyet gösteren emekçilerimizin turizm haftasını kutlarım” dedi.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:04
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:05