banner1313

banner1300

banner1334

05.05.2018, 11:02

Nevrim döndü

İşimiz düşmese kapısının önünden dahi geçmek istemeyeceğimiz yerdir hastane. Ya hasta ya da hasta yakını olarak adım atarız içeriye… Kendi içimizde konuşurken “Allah düşürmesin!” dediğimiz yerlerin başında gelir.

Türkiye sağlıkta gerçekten devrim yaptı. Yurtdışından bile tedavi olmaya Türkiye’ye geliyor hastalar. Sağlık Turizmi diye bir sektör oluştu yapılan atılımlarla.

Robotlarla yapılan ameliyatlar, kapalı ameliyatlar, mikro cerrahi yöntemleri sağlığa yönelik yapılan yatırımların ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Teknolojiye yapılan yatırım takdire şayan… Bir de sağlık sektörü çalışanlarına yatırım yapılsa her şey hasta ve hasta yakınları için daha çekilebilir olacak. Ciddi olarak “Hasta ve Hasta Yakınına Davranış Psikolojisi” adı altında bir eğitim vermeyi düşünmeli yetkililer.

Sağlık sistemi devrim gördü ama benim nevrim döndü!..

Hastanenin diğer çalışanları sanırsınız ki “Komando Eğitimi” almış. Ne sorularınıza cevap alabiliyorsunuz ne de yapmanız ve yapmamanız gerekenlerle ilgili bilgilendiriyorsunuz. Sizin biraz bilginiz yoksa yandı gülüm keten helva.

Bu kadar mı zor gülümsemek ve sorulara cevap vermek. Onlara sinirinizi de belli edemiyorsunuz. “Ben bir şey söylersem hastamla hiç ilgilenmez” korkusuyla hasta yakını da bir şey diyemiyor.

Az işinizi severek yapın da insanlara kâbus olmayın…

Bir gün o hasta yatağında yatanın siz olabileceğini düşünerek yaklaşın hastalara, onlara da daha çekilebilir kılarsınız mevcut durumlarını.

Teknolojinin yanında insani yönümüzün de gelişmesi dileğiyle…

Yorumlar (0)