doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Neslihan Hancıoğlu: “7,1 Milyar Lira Buhar Oldu”

7-milyar-dolar-buhar-oldu-manset-0311
Daha Fazla Göster

Neslihan Hancıoğlu: “7,1 Milyar Lira Buhar Oldu” CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Evrensel Hizmet Fonu’ndaki 7,1 milyar liralık kaynağın buhar olduğunu belirterek eleştirilerde bulundu

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Evrensel Hizmet Fonu’ndaki 7,1 milyar liralık kaynağın buhar olduğunu belirterek, bu nedenle milyonlarca öğrencinin eğitim hizmetlerinden faydalanamadığını söyledi.

EĞİTİM HİZMETİNDEN MAHRUM BIRAKILDI

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Milletvekili Hancıoğlu, “Evrensel Hizmet Fonu’ndaki 7,1 milyar liralık kaynak buhar oldu! Milyonlarca öğrencimiz, uzaktan eğitim sürecinde, altyapı yetersizliği yüzünden eğitim hizmetinden mahrum bırakıldı. Milletimizin 7,1 milyar liralık kaynağıyla birlikte, evlatlarımızın geleceğini de yok ettiler” dedi.

EKSİKLİKLER GİDERİLMELİ

“Fonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kullanmıyor ama bu fon bakanlıklar doğrudan ilişkilidir” diyen Hancıoğlu, Uzaktan eğitimi uygulayabilmek için elektronik haberleşme alt yapısının kapsamının genişletilmesi eğitimci ve öğrencilerimizin teknolojik donanımlarının geliştirilmesi akıllı telefon bilgisayar ve tablet eksiği olan öğrencilerin tespiti yapılmalı bu eksikliklerinin giderilmesinin toplam maliyeti analiz edilmeliydi. Evrensel Hizmet Fonu bunun için var” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir