banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

08.06.2019, 08:59

Nerede o eski bayramlar...

Mübarek Ramazan Ayını bir çok güzelliği, heyecanı ve mutluluğuyla geride bıraktık. Akşamları mesai çıkışında sokaklardan geçerken evlerden gelen güzel yemek kokuları, fırınların önlerindeki pide kuyrukları ve sokaklardaki iftar telaşlarını tam bir sene daha göremeyeceğiz. 

Paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımız o güzel aya veda ederken Ramazan Bayramının heyecanını da yaşadık elbette...

Belki de çocukluğumuzda yaşadığımız o bayram heyecanlarındandır içim kıpır kıpırdı. Arife Gecesi erkenden evde olmak adettendir bizde. 

O akşam son iftardan sonra ailemle vakit geçirme fırsatı da buldum. Hani şu klişeleşmiş "Nerede o eski bayramlar..." yakınmasını ailemle de konuşma imkanı buldum.

Hepimizin ortak fikri, bayramlıklarını giymiş pek az sayıda çocuk sokaklarda olacaktı. Mesela kapı kapı dolaşıp el öpüp şeker toplayan çocuklarda olmayacaktı hatta bayram harçlığını alıp lunaparka tek başına giden çocuklarda olmayacaktı.

Bayram günü geldiğinde akşam saatlerine kadar bu saydıklarımın ne yazık ki hiç biri beklediğimiz gibi gerçekleşmedi.

Aileler sosyal meydada, haberlerde gördüklerinden etkileniyorlar mutlaka bu yüzden de çocuklar bu serbestliği yaşayamıyorlar diye düşünüyorum.

Ama kimse kusura bakmasın biz mutlu çocuklardık. Teknolojinin esiri olmamış şimdilerde o unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını akşam en güzel saatlerine kadar oynamıştık.

Şanslıydık...

Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum...Bayram tadında güzel ve mutlu günler diliyorum...

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın...

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:44
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40