banner1496

banner1499

banner1334

07.07.2020, 09:58 32

NEFESİM YETTİĞİ MÜDDETÇE ( 2 )…       

Merhaba kıymetli okuyucularım; Nefesim yettiği müddetçe Türk Müziğinden kopmama kararındayım diyen, Kıymetli CAVİT ERSOY Hocamın dünden bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarının devamı olan; 2nci bölümünü buyurun birlikte okumaya devam edelim:

Uzun çalışma sonucunda Ders müfredat programı oluşturdum ve yürürlüğe koydum. Eski ve yeni öğrencilere Nota. Solfej ve Türk Müziğinin temel bilgilerini verdim.

Haftanın ders programı 2 gün dörder saat ders ve bir gün 3 saat icra heyeti  çalışmaları yaptık .Çok sayıda öğrencinin ve sanatçının yetişmelerinde ciddi katkılarım oldu.

Bu öğrencilerden 50-60 kadarı TRT ve Devlet Koroları ile Üniversitelerde öğretim görevlisi  olarak hayatlarını kazanmaktalar.

1990 Yılında Kültür Bakanlığı Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu kurulması kararı aldı. Bu Koroda Önce Koro Müdürü ve Şef Yardımcısı ,sonra da Şef olarak görev yaptım. Tüm korolarla yüzlerce sahne ve TV konserleri hazırlayıp yönettim.

2008 yılında Devlet Korosu’ndan yaş haddiyle emekli oldum ve hiç bağımı koparmadığım Belediye Konservatuarındaki şeflik görevime tekrar tayin edildim.

O tarihten beri bu görevi sürdürmekteyim. Öğrenci yetiştirmekte, Konser hazırlamakta ve konser yönetmekteyim.

MESAM asil üyesiyim.  Birçok yarışmada Jüri üyesi olarak da bulundum.   

Yurt çapında açılan Şarkı yarışmalarında çok sayıda 1.lik 2,lik 3.lük ve Mansiyon ödüllerim vardır Bu ödüllere ait kapsamlı liste ektedir.

CAVİT ERSOY HOCAMIN ÖDÜLLÜ ESERLERİ;

1)Her zaman peşinizden koşarak yürürüz(nihavent çocuk şarkısı)söz: hasan karakuş -  devlet bakanlığı TSM. çocuk şarkıları yarışması -1989(mansiyon)

2)Gözlerinde uyku tülü(ninni)-hicaz çocuk şarkısı) söz: sadettin kaplan- TRT TSM. çocuk şarkıları yarışması 1990-(mansiyon)

3)Bildin duygumu benim(öğretmenim) hüseynî çocuk şarkısı) söz: Hasan karakuş-  devlet bakanlığı TSM. çocuk şarkıları yarışması-1991(mansiyon)

 4)Senelerdir yollarına kaç sefer baka baka-m.kürdî fantezî- söz : kani soylu-bursa b.şehir belediyesi Erdinç Çelikkol şarkı yarışması-(mansiyon)

5)Deli gönlüm bilsen nasıl yaramaz-m.kürdî fantezi-söz: kani soylu-trt alaturka şarkı yarışması 2004 (finalisti)

6)Saf duygularım belki hayal belki de düştü-(rahat’ül ervah y.semai-söz: Taner çağlayan-kültür bakanlığı şarkı yarışması 2005 – 3.lük ödülü

7)Sen benim gönlümde parlayan tek yıldızım-şevk u tarab şarkı- söz: Engin Çır- kültür bakanlığı şarkı yarışması – 4.lük ödülü

8)Yine sinemden uçurdum o melek yüzlü kuşu-sabâ zemzeme şarkı-söz: M.Turan Yarar- kültür bakanlığı şarkı yarışması – 4.lük ödülü

9)Doruklardan inmiyorsun-muhayyer sünbüle şarkı-söz: İsmet Tahtacıoğlu- kültür bakanlığı şarkı yarışması – 5.lük ödülü.

10)Aşkın bana lazım bunu bildim buna erdim-uzzal şarkı-söz: İsmet Tahtacıoğlu-Konya Mevlana eserleri şarkı yarışması 2004  (mansiyon)

11)Sevgilim neredesin haber yok senden-kürdî fantezî-söz: Şahin Çangal- Amasya altın elma şarkı yarışması 2007 (3.lük ödülü)

Samsunumuz da Musiki adına yapmış olduğu çalışmalar ile kazandırdığı eserlerini son bölümde paylaşmaya devam edeceğim.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

 Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın

kilhan61@hotmail.com KAZIM İLHAN

SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMA

Yorumlar (1)
A.Osman 1 ay önce
Kalemine yüreğine ve eline sağlık hocam.
banner1474
28°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:31
Öğle 12:45
İkindi 16:37
Akşam 19:49
Yatsı 21:23