banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

22.08.2019, 08:17 27

NE KADAR ZORMUŞ…

Vasıta arama bu yolda

Yolcu isen eğer,

Yalnızlığındır seni

Harman eyleyen,

Ahmet’i  Ali’yi

Sevmek isteyen,

Nefsi dizginlemek

Ne kadar zormuş

Hep kalabalıkların içerisinde tek başına verdiğimiz mücadeleyle başlamadık mı bu hayata. Anne ve babalarımızın kader çizgisiyle başlayan süreç, dokuz ay devam etse de tek başımıza değil miydik göbek bağının ucunda.

Kalubelada söz versek bile her bir ağızdan, tövbeyi tek başımıza etmedik mi? Adına aşk diyerek siper ettiğimiz, şehvetle vardığımız günahları tek başına göğüslemedik mi? Aşık olup iki gönlü bir etsek de tek başımıza yanmadık mı? Gözyaşlarımızı kendimiz silmedik mi? Bu yol uzun mu? kısa mı bilmesek bile, hiç ölmeyecekmiş gibi dalmadık mı rüyalara?

Şimdi yorgun, şimdi halsiz, şimdi bitkiniz. Niye ne oldu da yorulduk. Su almak için her gün defalarca çeşmeye gitmekten mi? En yakınımızın cenazesine, düğününe eğer şanslıysak at sırtında, bulamazsak yürüyerek gitmedik mi?

Hani bu herkesin bahsettiği eskileri ahh diyerek yad etmeyeceğim merak etmeyin. O da yormaya başladı çünkü dijital hafızalarımızı. Önceden internete atardık suçu, baktık ki olmuyor adını değiştirip sosyal medya ( Mecra ) yaptık adını.

Ne yazık ki bizim için internet bile eskidi. Şimdi kendini sosyal medya kullanıcıları olarak adleden kullanılanlar durumuna geldik. Önceden çok yavaştı her şey ve dahi internet ama artık bir elin parmaklarınca hıza kavuştuk. Adına da dörtbuçuk G dediler, biz niye diye sormadık.

İşte ne olduysa bu hıza alıştıktan sonra oldu. Hızla ulaştık aradığımıza. Hatta aramadığımıza. Ne sorsak hızla aldık cevabını.

Suratsız ve mimiksiz insanlara döndük emoji kullanmaktan. Yüzümüz gülüyor mu aldırmadı da karşıda yazdığımız, ikon niye yok diye sordu satırın sonunda.

Yorumlar (0)
banner1474
29°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09