banner1496

banner1345

banner1334

14.01.2020, 08:21 20

Müzik Sever Misiniz?                                          

Toplumun Nefesi;

Merhaba kıymetli okuyucularım;  Sanırım hepimizin sevdiği en az bir müzik tarzı, bir müzik grubu ve de favori şarkılarımız vardır.

Muhtemelen, belki de bazılarımız bunun ilerisine gidip sevdiğimiz müzik gruplarını oluşturarak müziğin parçası olmuşlardır.

Zaten küçükken müzik enstrümanları ile ilgilenmek çoğumuzun hoşuna giderdi. Kimilerimiz için basit bir çocukluk hevesinden ibaretti müzik fakat kimilerimiz için de bir tutkuydu ve hayatın vazgeçilmez bir parçasıydı.

Beni büyüleyen ve ruhumu alıp derinliklere götüren müzik parçalarına hep hayran kalmışımdır.

Bu konuda; Türk Sanat Müziği ve Udun bende ayrı bir yeri vardır. Hayalimde önce Ud çalmayı sonrada iyi bir udi olmayı çok istemişimdir.

Çok saygı duyduğum ud kursunda tanışıp yıllarca dostluğumuzun devam ettiği, Cengiz UZDİL’le (Medikal Galeri A.Ş.’nin sahibi) birlikte mücadele vererek ud çalmayı öğrendim. Bu konuda profesyonel olmasam da çevremden almış olduğum olumlu tepkilerle, başarılı olduğuma inanıyorum. Tabi ki bize ud, nota ve makamları öğreten Sn. Bülent BAYRAM hocamıza emekleri için de çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Bu vesileyle Samsun Büyük Şehir Belediyesi konservatuarıyla yolum kesişti ve konservatuvarda öğrenci olarak okurken, konserlerde korist ve solistlik yaptım. O dönemde kıymetli, içten samimi bazı güzel insanları tanıma fırsatı bulduğum içinde ayrıca mutluyum. Bu konuda bize eğitim veren koro şefimiz Sn. Cavit ERSOY hocamıza da sonsuz saygı ve sevgimi sunarım.

Ayrıca Müzik konusunda bir okuyucum der ki;. “Bir akşam, lapa lapa kar yağıyordu. Sevdiğim şarkı çalmaya başladı. O an uzak diyarda olan ailem ve sevdiklerimi düşlemeye başladım. Adeta melodi ruhumu bütünlüyordu bu nedenle benim için müzik dinlemek hayatımın bir parçası olmuştur.” Diye ifade etmiştir.

Sonuç olarak; Hiç kimse izlemiyormuş gibi müziğinle dans et.

Hiç incinmemiş gibi sev.

Hiç kimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle ve gülümse hayata.

Çünkü müzik ruhun gıdasıdır.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

                                                                               KAZIM İLHAN

                                                                                                           SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMANI

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25