doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Mehmet Özdağ: ‘Mustafa Demir’in O Projeleri Felaket Habercisi’

demirin-projeleri-felaket-habercisi
Daha Fazla Göster

Mehmet Özdağ: ‘Mustafa Demir’in O Projeleri Felaket Habercisi’ SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Bafra ve Çarşamba Ovası’na yapılması planlanan tarım dışı projelerle gündeme gelmesini eleştirdi

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Türkiye’nin önemli tarım arazilerinin bulunduğu Bafra ve Çarşamba Ovası’na yapmak istediği projelerin felaketin habercisi olduğunu dile getirerek, tepki gösterdi.

10 samcep Samsun

‘DOĞRU BULMUYORUZ’

Samsun’un Bafra İlçesi’nde Türbe Mahallesi sakinlerinin, geçimlerini sağladıkladıkları 1. sınıf tarım arazilerinin üzerine, Büyükşehir Belediyesi tarafından Sebze ve Meyve Hali yapılmaması için verdiği mücadeleye Samsun Çevre Platformu’da (SAMÇEP) destek verdiğini açıkladı. İklim krizinin etkileriyle Türkiye’nin her geçen gün kuraklaştığını ve buna rağmen ovaların kirli yatırımlara açıldığını kaydeden Özdağ, “Hal için orayı kamulaştırmak, çevresini de betonlaştırmak demek. Eğer böyle bir hizmet ihtiyacı varsa; bunun kent içinde, ulaşım master planlarına uygun bir şekilde çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, tıpkı Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’ndeki gibi bu değerli ovalara yapılan betonlaştırma projeleriyle gündeme gelmesini doğru bulmuyoruz. ” dedi.

10 samcep Samsun

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ DAVA HAZIRLIĞINDA

Samsun Ziraat Mühendisleri Odası’nın konuyla ilgili hukuki girişimlere de destek vereceğini açıklayan Özdağ, “TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Veli Kebapçı’dan konuyla ilgili dava hazırlığında olduklarını öğrendim. Çarşamba Biyokütle Santrali’nde olduğu gibi biz Bafra Ovası’nda yapılması planlanan tarım dışı yatırımlara karşı açılacak davada kendilerine destek vereceğiz ve yanlarında olacağız. Çarşamba Ovası’nda hukuki yollarla elde ettiğimiz kazanımlarımızı buraya yönlendireceğimizi herkesin bilmesini isterim” diye konuştu.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Çocuk parkına 153 çağrı merkezi yapandan başka ne beklenir ki?