doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Mustafa Demir’in “Mikrop Hükmünde” İfadesine Tepkiler Çığ Gibi!

demire-tepkiler-cig-gibi-1109
Daha Fazla Göster

Demir’in “Mikrop Hükmünde” İfadesine Tepkiler Çığ Gibi! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in “mikrop hükmünde” ifadesine tepkiler çığ gibi büyüyor

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda dondurma şenliği yapılmasını eleştirenlerin haberlerini yapan gazetecilere “Mikrop hükmünde” diyerek hakarette bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e siyasiler, STK’lardan ve vatandaşlardan tepki yağıyor.

‘SESİMİZİ YEREL BASIN DUYURUYOR’

Siyasiler yaptıkları açıklamalar ve paylaşımlarla Demir’e eleştirilerde bulunup yerel basını desteklerken, vatandaşlar da Mustafa Demir’in halkı karşısına almaktan vazgeçmesi gerektiğini dile getirerek, yerel basının seslerini duyurmak için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtti.

12 demir Samsun

‘HER AÇIKLAMASINDA NEFRET VAR’

Demir’in her açıklamasında bir nefret söylemi ve hakaret olduğunu dile getiren DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk, “Gazetecilik mesleği en az bir şehri yönetmek kadar değerli ve en az bir milletvekili olmak kadar önemlidir. Onlar demokrasimizin en kıymetli yapı taşlarından biridir. Bu sebeple basın mensuplarına ithafen söylenen ve bir büyükşehir belediye başkanına yakışmayacak bu söylemi kınıyorum. Basınımızın eleştirileri bile bizler için çok değerli, onlar ne zaman ki eleştirmeyi bırakır, ya da eleştirilecek konuları yazmayı bırakır asıl o zaman sorun var demektir. Bu zor dönemde ayakta kalmaya çalışan basına mensuplarımızın yanındayız. Samsun’umuzu daha iyi noktalara taşıyabilmek için basınımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu sebeple DEVA Partisi olarak hakkımızda nasıl yazarlarsa yazsınlar basın mensuplarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

‘HALKA HAKARET EDİYOR’

Sosyal medya hesaplarından Demir’e tepkilerini gösteren vatandaşların bazıları ise şu ifadeleri kullandı, “Basında hiçbir gazeteci haberlerinde kendi görüşünü değil, açıklamaları haberleştirir. Dile getirdiği görüş illaki belli bir kesime bir topluluğa aittir. Onun işi bu görüşü muhattabına iletmektir. Zaten bu yüzden vardır medya. Halk ve yetkili kişiler arasında iletişim kurmak için. Yani adam resmen kendisini eleştiren halka hakaret ediyor, kaale almadığını söylüyor. Söylenecek başka bir şey yok.”

1 Samsun 2 Samsun hjbg Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir