doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Mustafa Demir’e Zam Tepkisi! ‘Sanki Zamsun’

mustafa-demire-zam-tepkisi-2908
Daha Fazla Göster

Mustafa Demir’e Zam Tepkisi! ‘Sanki Zamsun’ Samsun’da toplu ulaşıma gelen zamların ardından vatandaş Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi

Samsun Gazetesi’nde yayımlanan ve sosyal medyada paylaşılan ‘Samsun Oldu ‘Zamsun!’ Dolmuşun Ardından Otobüs, Tramvay Ve Öğrenci Servis Ücretlerine De Zam’ haberinin altına yorum yapan vatandaşlar, peş peşe gelen zam haberlerine isyan ederken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi.

ENFLASYON ORANINDA ZAM

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında toplu ulaşıma zam kararı çıktı. Zam kararının artından yeni ücret tarifeleri de bugün itibarıyla uygulanmaya başlandı. Alınan karar neticesinde ulaşımda öğrenci servisleri, yolcu dolmuşları, halk otobüsleri ve tramvay (hafif raylı sistem) ücretlerine enflasyon oranında zam uygulandı.

Uygulanan zamlarla birlikte Samsun’da birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü dolmuş hatlarının ücreti tam kişi 3,5 TL’den 4 TL’ye, öğrenci ücreti ise 3 TL’den 3,5 TL’ye yükseldi. 3 TL olan halk otobüsü fiyatı 3,5 TL’ye çıkarken servis ve tramvay ücretleri de enflasyon oranında zamlandı.

DEMİR’E TEPKİ VAR

Peş peşe gelen zam haberlerine sosyal medyadan isyan eden vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi. Sosyal medya kullanıcıları zamları fazla bulduklarını ifade ederken, Demir’in icraatlarının yetersiz olduğunu, peş peşe yapılan zamların yersiz olduğunu belirtti.

SANKİ ZAMSUN

Bir sosyal medya kullanıcısının, “Samsun değil de sanki zamsun. Elektrik de YEPAŞ kepazeliği. Su da SASKİ. Doğalgaz desen SAMGAZ mı, basgaz mı ne olduğu belirsiz. Ulaşım yine aynı. Allah ıslah etsin. El vicdan, el kahhar” yorumu dikkat çekti.

MİLLETİ SÖMÜRMEYE GELİYOR

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise, “Suya zam, elektriğe zam yola, vergiler İstanbul’la kıyas 5 katı zam. Samsun’a gelen başkan paraya, milleti sömürmeye geliyor. Başka bir işe yaradıkları yok.” ifadeleriyle duruma tepki gösterdi.

İŞTE O YORUMLARDAN BİRKAÇI;

demir zam tepkisi 1 Ana Manşet

demir zam tepkisi 2 Ana Manşet

demir zam tepkisi 3 Ana Manşet

demir zam tepkisi 4 Ana Manşet

AYŞE ÇOLAK

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Cedit mahallesi Kalemkaya ve Çimenli caddesinden kaldırdığın Hastanelere de giden 6.hattı geri istiyoruz.