doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

Mustafa Demir’e Suç Duyurusu! ‘Hukuku İhlal Ediyor’

mustafa-demire-suc-duyurusu-1509
Daha Fazla Göster

Mustafa Demir’e Suç Duyurusu! ‘Hukuku İhlal Ediyor’ Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Cumhuriyet Meydanı Projesi’ne itiraz eden mülk sahipleri, Başkan Mustafa Demir’e suç duyurusunda bulunacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Cumhuriyet Meydanı Projesi’ne itiraz eden mülk sahipleri, yürütmeyi durdurma kararına rağmen meclisten geçirilen 1/1000’lik ve 1/5000’lik planlar nedeniyle “Hukuku ihlal ettiği gerekçesiyle” Başkan Mustafa Demir’e suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

16 meydan 1 Ana Manşet

TARTIŞMALAR SÜRÜYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda uygulamayı planladığı ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği dönüşüm projesi tartışmalara neden oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda uygulamayı planladığı, Site Cami sınırından Anıt Park çevresine kadar uzanan 4 hektarlık kentsel dönüşüm projesi, bölgede bulunan mülk sahipleri tarafından yargıya taşındı. Samsun 2. İdare Mahkemesi’ne açılan davada mahkeme, Belediye Kanunu’nda yer alan kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenecek bir yerin “en az 5, en fazla 500 hektar olması gerektiği ve etaplar halinde yapılabileceğine” dikkat çekerek, Büyükşehir Belediyesince hazırlanan imar planlarının yasal koşullara uyup uymadığı, şehircilik ilkeleri ile kamu yararına uygun olup olmadığının incelenmesi gerektiğine vurgu yaparak yürütmeyi durdurma kararı verdi.

16 meydan 2 scaled Ana Manşet

CUMHUR İTTİFAKI REDDETTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yönetiminde gerçekleşen Eylül ayı meclis toplantısında, komisyonda Cumhur İttifakı meclis üyelerinin reddettiği, Millet İttifakı üyelerinin kabul edilmesi yönünde oy kullandığı itiraz dilekçeleri teklifi görüşüldü. Projeye itiraz eden 100’ü aşkın mülk sahibinin yazılı olarak avukatları aracılığıyla belediyeye sunduğu itiraz dilekçesinde, mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararının dikkate alınarak yeniden bir çalışma yapılması gerektiği belirtilerek, mahkeme kararının uygulanmaması halinde, savcılığa ilgililer hakkında “görevi kötüye kullanma suçlaması” ile suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

16 meydan 1 Ana Manşet

‘GEREKENİ YAPACAĞIZ’

Mülk sahiplerinin avukatlığını yapan eski Samsun Barosu Başkanı, Av. Ahmet Gürel, “3 tane dosyam var orayla ilgili. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermesine rağmen 1/1000’lik ve 1/5000’lik planları geçirdiler meclisten. İtiraz ettik ve itirazımız da önceki gün gerçekleştirilen mecliste reddedildi. Hukuk burada ihlal ediliyor. Burada biz yasal yönden gerekeni yapacağız. Yargı kararlarına riayet etmeyen yöneticiler hakkında suç duyurunda bulunacağız ve 1/1000’lik ve 1/5000’lik plan kararlarına karşı da idari yargı da dava açacağız” dedi.

16 meydan 3 Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 gün önce

    ALLAH’IM tez zamanda bu adamdan kurtar bizi. AMİN.