doğa samsun surucu kursu duru
       
5s izosam bilgi

Samsun’daki O Görüntülere Sert Tepki! ‘Bu Şehri Seven Bunu Yapmaz’

bu-sehri-seven-bunu-yapmaz
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’daki O Görüntülere Sert Tepki! ‘Bu Şehri Seven Bunu Yapmaz’ SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Büyükşehir Belediyesi’nin kepçeyle sökerek, kurumaya terk ettiği ağaçlarla ilgili “Şehrini seven bunu yapmaz” ifadeleriyle tepki gösterdi

Samsun Çevre Platformu Sözcüsü (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’ yapacağı alandaki ağaçların sökülerek, işlevsiz hale getirilmesine bir anlam veremediğini belirterek “Şehrini seven bunu yapmaz” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

06 samcep 3 Samsun

DEMİR’İ ANLAYAMIYORUZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’ yapacağı alanda sağlıksız sökülen ve kurumaya terk edilen ağaçların işlevsiz hale getirilmesine bir tepki de SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ’dan geldi. Özdağ, “Bu alan, yıllar öncesinde halkın vergileriyle, kamu gelirleriyle dolgu alanı olarak yapılmış. Burası aynı partinin bir önceki belediye başkanı tarafından yeşil alana çevrilmiş. Mustafa Demir başkanın Samsunlulara olan bakışını, bu kente olan bakışını anlamakta zorlanıyoruz. Kentini seven bunu yapmaz. Biz doğaya değmek istiyoruz. Bunu bize niye çok görüyorsun?” diye konuştu.

06 samcep 1 Samsun

FELAKET ÜSTÜNE FELAKET

“TBMM’de küresel ısınmaya karşı komisyonlar oluşturuluyor, yeşilin, doğanın önemi konuşuluyorken, Samsun’da tam tersi davranılmasının sebebi nedir?” diye soran Özdağ şunları söyledi, “Karadeniz’de her sene bir ilimizi seller götürüyorsa, yağan yağmurlar birden akışa geçiyorsa, toprak suyu ememediği içindir. Yağmurun yüzde 20’si toprakla buluşuyor. Toprağı, yeşili yok ederek, kenti asfatlaştırıp, betonlaştırılması; çevre açısından, felaket üstüne felaket getiriyor”

06 samcep 2 Samsun

Ethem Ozan ŞAHİN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Samsunda cedit mahallesi kalemkayaya 6 numaralı otobüs giderdi.mıstafa demir 2020 haziran ayında bu hattı kaldırdı ve bizi taksilere mahkum etti.dolmuş zaten yok.bizi çok seviyor çoooooook