Mustafa Demir’e Büyük Şok! Samsun’daki O AVM…

mustafa-demire-buyuk-sok
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Demir’e Büyük Şok! Samsun’daki O AVM… Bilirkişi heyeti, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in meclis kararı olmadan City Mall AVM’ye verdiği ruhsatın yönetmeliklere uygun olmadığı raporunu verdi

Samsun’un Atakum İlçesi’nde yapım aşamasından işletme ruhsatının alınmasına kadar pek çok sorunla karşılaşan City Mall AVM’ye meclis kararı olmadan ruhsat veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in uygulaması yönetmeliklere uygun bulunmadı.

11 ruhsat Ana Manşet

YÖNETMELİĞE UYGUN DEĞİL

Şehir Plancısı Zülfiye Mollahüseyinoğlu, Mimar Meltem Ak ve Harita mühendisi Musa Bolatbaş’tan oluşan bilirkişi heyeti, meclis kararı olmaksızın 6 Ocak 2020 tarihinde onaylanan mimari projenin, alışveriş merkezleri hakkındaki yönetmelik, planlı alanlar imar yönetmeliği ve otopark yönetmeliklerine uygun olmadığı kanaatini bildirdi.

11 ruhsat 2 Ana Manşet

İTİRAZ EDİLMİŞTİ

Eski Büyükşehir Belediye Başkanları Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin dönemlerinde verilmeyen ruhsatı, Mustafa Demir; Mimarlar Odası ve çeşitli STK’ların itirazlarına rağmen kendi inisyatifiyle vermişti. Bilindiği gibi Hülya İnce, Samsun 3. İdare Mahkemesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nden davacı olmuştu. İnce’nin yanında Mimarlar Odası, Büyükşehir Belediyesi’nin yanında da müdahil vekili olarak Abdulvahap Çelik yer almıştı.

Merve İLHAN

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. ayse-colak_avatar
    4 gün önce

    mustafa demir nasıl bakanlık yaptı hala anlayabilmiş değilim. misyon yok vizyon yok. yusuf ziyayı çok arayacağız çoook. ya adam yusuf ziyanın yapmak için bafra garajı çalışanlarıyla ilçe halkıyla papaz olmayı göze aldığı parka 10 yıl sonra bu adam yine garaj yapıyor. ne trafik altyapısını önemsiyor ne de toplum sağlığını huzurunu… tranvayı havaalanına kadar otogara kadar uzatmaktansa elektrikli otobüsü hava alanına kadar götürmekten bahsediyor.böyle geri kalmışlık samsuna yakışmıyor.ama bizim millete müstahak. basıp geçtiniz oyları akp’ye hak ettiğiniz gibi yönetiliyorsunuz. biz de kurunun yanında yanında yanıyoruz.

  2. ayse-colak_avatar
    4 gün önce

    Yusuf Baskanı mumla arayacaksınız.Bu bastakinden hersey beklenir samsun için 1 tane adam gibi proje yok