doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Gazetemiz 19 Gün Önce Gündeme Getirmişti! Mustafa Demir’den Korona İtirafı

mustafa-demirden-korona-itirafi-0809
Daha Fazla Göster

Gazetemiz 19 Gün Önce Gündeme Getirmişti! Mustafa Demir’den Korona İtirafı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gazetemizin 19 gün önce gündeme getirdiği ‘Huzurevinde korona şoku’ haberini doğruladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 21 Ağustos’ta gazetemizin gündeme getirdiği ‘Huzurevinde korona şoku’ haberini doğrulayarak, “Son dönemde huzurevinde bir bulaş söz konusu. Vefat edenlerin ne kadarı koronadan vefat etti, başka hastalık yüzünden ne kadarı vefat etti ancak doktorların kurul raporları ile elimize geçecek” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 08 at 18.28.59 Ana Manşet

İYİ PARTİ’DEN ÖNERGE

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı, 1,5 yılın ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Mustafa Demir başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 41 gündem maddesinin tamamı daha kapsamlı görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. İYİ Parti Meclis üyeleri tarafından Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı Mustafa Demir’e huzurevinde kalan yaşlıların yüzde 90’ının koronavirüsten etkilendiği ve vefat edildiği iddia edilerek, soru önergesi verildi ve detaylı bilgi istendi.

WhatsApp Image 2021 09 08 at 18.29.39 Ana Manşet

VAFAT EDENLER OLDU

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mustafa Demir, “Son dönemde böyle bir şey söz konusu oldu. Bununla da ilgili hastane verileriyle alakalı Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ile arkadaşlarımız bir çalışma yapıyor. Sağlık İl Müdürlüğü teknik bilgileri elimize verdikten sonra bunları sizinle paylaşabileceğiz. Vefat edenlerin ne kadarı koronadan vefat etti, başka hastalık yüzünden ne kadarı vefat etti ancak doktorların kurul raporları ile elimize geçecek. Bunu da sizinle paylaşacağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 09 08 at 18.20.48 Ana Manşet

NE OLMUŞTU?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde kalan vatandaş ve bazı personel olmak üzere 16 kişinin, delta plus varyantlı koronavirüse yakalandığı, yakınlarına bilgi verilmediği ve önlem alınmadığı öne sürülmüştü.

WhatsApp Image 2021 09 08 at 18.29.09 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 09 08 at 18.29.04 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir