doğa yataks duru
5s izosam Mega Halı

Topu Meclis’e Atmıştı! Meclis’ten Mustafa Demir’i Zora Sokacak Samsunspor Çıkışı

meclisten-demiri-zora-sokacak-karar-son-manset
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topu Meclis’e Atmıştı! Meclis’ten Mustafa Demir’i Zora Sokacak Samsunspor Çıkışı Samsunspor tesis alanına 10 yıllık sözleşme yapılması için meclis kararı gerektiğini belirten Demir’e seslenen üyeler, desteğe hazır olduklarını söylediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Samsunspor’un tesisler için 10 yıllık sözleşmenin meclis kararı gerektiği ifadelerinin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel’den sonra CHP, MHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, Samsunspor’un talebinin ilk meclis toplantısında gündeme alınmasını isteyerek, “Bu kararı desteklemek herkesin görevidir” dediler.

cemalettin kola scaled Ana Manşet

YÜKSEL’E DESTEK OLMAK LAZIM

Samsunspor değerinin yüceltilmesi gerektiğini belirten Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Cemalettin Kola, “Samsunspor bu şehrin bir markası ve değeri. Buna sahip çıkmak, değerini kaybettirmemek lazım. Sonuçta, Başkan Yüksel’in de fedakarlıkta bulunması, manevi yönden yıpranmasına da neden oluyor. Ona bu konuda destek olmak lazım. Samsunspor Başkanı olsam yapacağım yatırımın uzun vadede olmasını isterim.1, 2 veya 3 yıllığına yatırım yapmayı düşünmem. Başkan Yüksel 10 yıllığına düşünüyor ama Başkan Mustafa Demir de 10 yıllığa yaklaşmıyor gibi hissediyorum. Böyle bir teklif gelirse ve meclis gündemine alınırsa destekleriz. Çünkü Samsunspor şehrin değeridir” dedi.

hasan ipek Ana Manşet

BİZLER HAZIRIZ

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan İpek, meclise getirildiği takdirde Samsunspor’un menfaatleri konusunda oy kullanacaklarını kaydederek, ” 3 yılı geçen kiralamalarda meclis kararı gerekiyor. Biz CHP grubu olarak belediye meclisine getirildiği taktirde Samsunspor’un menfaatleri doğrultusunda oy kullanırız. AK Parti meclis de tek başına bir karar çıkarabilecek çoğunluğa da sahip. Samsunspor bir marka. Mazisinde Süper l Lig ikinciliği dahil, bir sürü başarıları var. Takımın eski günlere dönmesi için gereken yapılmalıdır” diye konuştu.

emre taha ozyar Ana Manşet

55 YILLIK SÖZLEŞME

Samsun’u yönetenlerin Samsunspor’a “ahde vefa borcu var” diyen Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Emre Taha Özyar, “O tesisler, sözleşme ile 55 yıllığına verilmelidir. Buna da meclis kararı gerekiyorsa derhal 9 Temmuz’da Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konu gündem maddesi olarak, gelmelidir. 3 ve 10 yıllık olması konusunda bir polemik yaratmak Türk sporuna bir katkı sunmamaktadır. Tesisleri, 55 yıllığına verin. Hem Samsun’un markası ise hem de şehrin 55 rakamı ile özdeşleşsin. Türk sporuna da örnek teşkil etsin. Başka Samsun ve Samsunspor yok. Artık Süper Lig hedefine doğru emin adımlarla yol alınmalıdır” dedi.

ayhan ayvaz Ana Manşet

MECLİSTE DESTEK VERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ayhan Ayvaz ise Samsunspor’un kongresinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in 10 yıllık sözleşme için meclis kararı gerektiğini belirttiğini hatırlatarak, İYİ Parti olarak, mecliste gereken desteği vereceklerini söyledi.

tesis 1 Ana Manşet

Dilber BAHADIR

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir