doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey arslan bilgi

Mustafa Demir, Eylemde Başka Söylemde Başka!

mustafa-demir-eylemde-farkli-soylemde-farkli
Daha Fazla Göster

Mustafa Demir, Eylemde Başka Söylemde Başka! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Alaçam sahilindeki koruma altındaki kum zambaklarının sökülmesinin ardından yaptığı ve bu bitkilerin koruma altında olduğunu belirten paylaşımı, adeta ‘eylemde başka söylemde başka’ dedirtti

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaçam sahilinde bulunan ve koparılması yasak olan kum zambaklarının biçilmesinin ortaya çıkmasından yaklaşık 20 gün sonra Başkan Mustafa Demir’in yaptığı paylaşım kafalarda soru işareti oluşturdu.

samsun buyuksehir mustafa demir 30 haziran 1 Ana Manşet

ŞAŞKINLIK YARATTI

Samsun’un Alaçam İlçesi’ndeki sahilde koruma altındaki kum zambakları, Büyükşehir Belediyesi araçları tarafından biçilmesinden yaklaşık 20 gün sonra Belediye Başkanı Mustafa Demir’in “Nesli yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan Kum Zambakları, Samsun sahillerinde de yetişmekte ve doğamıza değer katmaktadır. Bu değeri korumak hepimizin ortak görevi” paylaşımı şaşkınlık yarattı.

19 kum 1 Ana Manşet

DEMİR’İN HABERİ YOK MU?

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin sahildeki kum zambaklarının biçildiğinden habersizmiş gibi paylaşımda bulunan Mustafa Demir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kum Zambakları, dünya genelinde koruma altına alınan ve ülkemizde de ender görülen endemik bitkilerdendir. Nesli yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan Kum Zambakları, Samsun sahillerinde de yetişmekte ve doğamıza değer katmaktadır. Bu değeri korumak hepimizin ortak görevi. Koparılması ve zarar verilmesi kesinlikle yasaktır. Biyolojik çeşitliliğimizin muhafaza edilmesi noktasında birlikte hassasiyet gösterelim” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 08 04 at 15.27.53 Ana Manşet

TBMM GÜNDEMİNE TAŞINMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sökümün ortaya çıkmasının ardından İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, konuyu TBMM gündemine taşımıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    samsunun başına gelmiş geçmiş en kötü varlık bu adam. tez zamanda kurtuluruz inşAllah.