banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Muş’ta ‘Sıfır Atık’ projesi

banner1357

Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek "Sıfır Atık” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.Muş Valiliğinin toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Muş Valisi Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat...

MUŞ 07.02.2018, 16:18
Muş’ta ‘Sıfır Atık’ projesi
banner1353

Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek "Sıfır Atık” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Muş Valiliğinin toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Muş Valisi Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ilçe kaymakamları, kamu kurum amirleri ve ilgili birim personelleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Sevmiş, kurum hakkında bilgiler paylaştı. Misyonlarının hayat kalitesi yüksek şehirler ve sürdürülebilir çevreyi temin etmek olduğunu ifade eden Sevmiş, "Planlama, yapım, dönüşüm ve çevre yönetimine ilişkin iş ve işlemleri; düzenleyici, denetleyici, katılımcı ve çözüm odaklı bir anlayışla yapmaktayız" dedi.

Muş Valisi Aziz Yıldırım ise, Sıfır Atık projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından startının verildiğini hatırlattı. Herkese düşen bir takım görevler olduğunu hatırlatan Vali Yıldırım, "Modern dünyada hepimiz bir takım atıkları üretiyoruz ve bu atık sadece çöpe ya da çöp benzeri bir takım kutulardaki ayrıştırılmalardan ibaret değil. Bunun içerisinde atık sular var, deterjanlar var, havaya bıraktığımız ve çevreyi kirleten bir takım etkenler var. Arabaya biniyoruz, kontağı çalıştırdığımızdan itibaren havamızı kirletmeye başlıyoruz. Kaloriferimizi yakıyoruz, eğer doğalgaz kullanmıyorsak az ya da çok ne kullanırsak kullanalım neticede doğalgaz haricinde havayı kirletmeye başlıyoruz. Daha temiz bir çevre, daha yaşanılır bir dünya umudunu hep beraber kendimiz oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından projenin amacı ve eylem planını içeren bir sunum yapıldı.
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 05 Aralık 2019
İmsak 06:06
Güneş 07:38
Öğle 12:30
İkindi 14:51
Akşam 17:13
Yatsı 18:39