banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Muş’ta Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması

banner1475

Muş’ta 7 imam hatip lisesinin katıldığı ‘Kur’an-ı Kerim´i Güzel Okuma’ yarışmasında Muş Selehaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi M.Fatih Yıldırım birinci oldu.Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Kur’an-ı...

MUŞ 26.12.2018, 20:04
Muş’ta Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması
banner1353
banner1375

Muş’ta 7 imam hatip lisesinin katıldığı ‘Kur’an-ı Kerim´i Güzel Okuma’ yarışmasında Muş Selehaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi M.Fatih Yıldırım birinci oldu.

Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasına il genelinden 7 imam hatip lisesi katıldı. Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Güneş, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci velileri, öğrenciler katıldı. Yarışmada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu yarışmaların yüce kitabımızın daha iyi okunmasını sağlayacağını belirterek, “İmam Hatip Okullarında yetişen nesiller geleceğin inşa edicileri olacaktır. Bakanlığımızın yaptığı çalışmaları müdürlüğümüz olarak sahipleniyor ve uygulanması için özel gayret gösteriyoruz. Aynı şekilde okullarımızın da bu çalışmaları sahiplenmesi gerekiyor. Her bir harfine sevap yazılan Kur’an-ı Kerim’in Güzel Okuma yarışmalarının kaybedeni yoktur. Bizler ilim, irfan ve bilimle kaynaşmış bir gençliği inşa etmeliyiz. Kur’an-ı Kerim’i ana kaynağımız olduğunu tüm gençlerimize öğretmeliyiz. Okullarımızda Kur’an iklimini hâkim kılmalıyız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin konuşmasının ardından başlayan ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasını Muş Selehaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi M.Fatih Yıldırım birinci olurken, Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadir Özen ve Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ekrem Sayılgan ikinci ve Varto Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Leci Urhan ise üçüncü oldu. Yarışmada derece alan öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.
Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Ocak 2020
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:52
İkindi 15:27
Akşam 17:51
Yatsı 19:15