banner1017

Malazgirt’e ‘Ziraat Tarım Marketi’ müjdesi

Muş’un Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, ilçede ‘Ziraat Tarım Marketi’ açılacağının müjdesini verdi.Konya’daki Ziraat Tarım Marketi’nde düzenlenen törenle Malazgirt’te nisan ayında açılması öngörülen market...

Malazgirt’e ‘Ziraat Tarım Marketi’ müjdesi

Muş’un Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, ilçede ‘Ziraat Tarım Marketi’ açılacağının müjdesini verdi.

Konya’daki Ziraat Tarım Marketi’nde düzenlenen törenle Malazgirt’te nisan ayında açılması öngörülen market için imza atıldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tahsin Kılıç, Malazgirt çiftçisinin her şeyin en güzeline layık olduğunu ifade etti. Ziraat Odası Genel Sekreteri Ferit Umulgan ile imzaları attıklarını dile getiren Kılıç, "Konya’da Ziraat Tarım Marketi binasında Ziraat Tarım Marketi yetkilileri ile çok şükür imzalarımızı attık. Malazgirt çiftçisine hayırlı olsun. Tek geçim kaynağı tarım ve çiftçilik olan ilçemizde, Ziraat Tarım Marketi’nin olmaması büyük bir eksiklikti. Girişimlerimiz sonucu Allah’a şükürler olsun ki, ilçemizde büyük bir eksiklik olan Ziraat Tarım Marketi’ni açacağız. Ziraat Tarım Marketimizden çiftçilerimize çok uygun şartlarda tarım aletleri verilecek. Marketimizde aldıkları tarım aletlerinin vadelileri; hasat zamanı ve gelirin elde edildiği dönemler dikkate alınacak. Tarım aleti ihtiyacı olan çiftçilerimiz, hiçbir kargo ücreti ödemeksizin tarım aletlerini odamızın bünyesinde kurulacak Ziraat Tarım Marketi ayrıcalığı ile sahip olabilecek” dedi.

"Tarım işleriyle uğraşan çiftçilerimize büyük kolaylık sağlayacak"

Malazgirt çiftçisinin açılacak marketle artık rahat nefes alabileceğini dile getiren Kılıç, "Ziraat Tarım Marketi’nde tarım aletleri satılacak. Bu proje yaklaşık dört yıldır yapılıyor. Marketlerde satılan tarım aletleri çok uygun fiyatlarla satılacak. Marketimizde alacağınız tarım aletlerini 5 yıl vadeli, 5 yıl taksit ödemeli, yüzde 25 nakit, faizi ise hazine karşılayacak” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER