Samsun'da inşaat mühendisi Murat Şenel, Dereköy Balıkçı Barınağı'na yapılan mahmuzların, RİP akıntılarını artırdığını iddia etti

Samsun'da inşaat mühendisi Murat Şenel, Dereköy Balıkçı Barınağına yapılan mahmuzların projesiz olduğunu söyleyerek, "Bu mahmuzlar RİP akıntılarının artmasına neden oldu" dedi.

hgfh

BOĞULMALARA NEDEN OLUYOR

Samsun'da özellikle yaz aylarında sık sık gündeme gelen RİP akıntıları ile ilgili Şenel dikkat çekici bir iddiada bulundu. Karadeniz'de boğulmalara neden olan RİP akıntılarının arttığını söyleyen Şenel, bu duruma ise Dereköy Balıkçı Barınağı'na yapılan mahmuzların sebep olduğunu ileri sürerek, "RİP akıntıları ile bu mahmuzlar arasında bire bir bağlantı var. Bu kıyı mahmuzları RİP akıntılarının artmasına neden oluyor" dedi.

'YAPILAR HATALI'

Murat Şenel, RİP akıntılarının artmasının nedeni ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Dereköy balıkçı barınağından kaynaklı kıyı erozyonu yaşanmaya başlayınca, buraya boyutları birbirinden farklı bir ucube deniz yapısı yapıldı. Ve bu bölgede sahili deniz yuttu. Bununla birlikte projesiz yapılan bu mahmuzlar denizde RİP akıntılarının artmasına neden oldu. Dereköy Balıkçı Barınağı'na yapılan mahmuzların hepsi hatalı."

Samsun'da emekli polis memuru Ahmet Kaya'nın şüpheli ölümü! Samsun'da emekli polis memuru Ahmet Kaya'nın şüpheli ölümü!

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.