Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Samsun'da Bandırma Gemi Müzesi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun'a gelen İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, 19 Mayıs'ta Milli Mücadele'nin başladığı Samsun'da olmaktan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e minnetlerini sunmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Kurtuluş Savaşı döneminde yıllarca süren savaşlar nedeniyle milletin umudunun kalmadığını belirten İnce, "Umudunu yitiren millet, gençlerini savaş meydanlarında kaybeden bu millet, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlayan bir büyük yolculuğu 9 Eylül 1922'de İzmir'de tamamladı. Atatürk'e minnetlerimizi sunmak için Samsun'dayız. 'Milletin bağımsızlığı tehlikededir, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.' düsturunun başlangıç yeri burası. Modern Cumhuriyet'in kuruluşuna giden bu büyük yolculuğun en önemli kilit noktasıdır 19 Mayıs. Başta Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.

İNCE CADDEDE GEZDİ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Samsun’da halkla bir araya geldi. Çiftlik Caddesi üzerinde kendisini karşılayan kalabalık eşliğinde yürüyüş yapan İnce, camlardan ve dükkânlardan kendisine el sallayanların bayramını kutladı, zaman zaman yanına gelen gençlerle fotoğraf çektirdi.

Samsun haber | Al-sat devri bitiyor! Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık: "Takip şart" Samsun haber | Al-sat devri bitiyor! Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık: "Takip şart"

"ZAFERLE SONUÇLANAN BÜYÜK MÜCADELE"

Muharrem İnce, yürüyüşün sonunda parti otobüsünün merdiveninde yaptığı konuşmada Samsunluların bayramını kutlayarak, “3 yıl 3 ay süren bir mücadele var. 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayıp 9 Eylül 1922’de İzmir’de bir güzellikle, bir zaferle sonuçlanan büyük mücadele. Modern Cumhuriyet'in, umutsuz olan bu milletin zafere başlangıcının olduğu topraklardayız. Onun için 19 Mayıs’ı sizlerle birlikte kutlamak istedik” diye konuştu.

İnce, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.