banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Marmaris’te ‘Akdeniz Keşiş Foku’ günleri

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ve koruma altındaki Akdeniz Foku’nun yaşam alanlarının değerlendirilmesi ve farkındalık oluşturmak için Akdeniz Koruma Derneği (AKD) ve Marmaris Belediyesi işbirliğinde ‘Akdeniz Keşiş Foku’...

MUĞLA 31.05.2018, 12:51
Marmaris’te ‘Akdeniz Keşiş Foku’ günleri

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ve koruma altındaki Akdeniz Foku’nun yaşam alanlarının değerlendirilmesi ve farkındalık oluşturmak için Akdeniz Koruma Derneği (AKD) ve Marmaris Belediyesi işbirliğinde ‘Akdeniz Keşiş Foku’ günleri düzenlendi.

Ege ve Akdeniz kıyılarında hayata tutunmaya çalışan Akdeniz keşiş fokunun korunması için Akdeniz Koruma Derneği ve Marmaris Belediyesi ortak bir tanıtım günü düzenliyor. Akdeniz Koruma Derneği tarafından yürütülen “Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde Akdeniz Keşiş Foku (Monachus monachus) Popülasyonun ve Yaşam Alanlarının Değerlendirilmesi” projesinin farkındalık çalışmaları kapsamında yöre halkına, çocuklara ve sivil toplum kuruluşlarına türü tanıtarak, farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. İki kurumun birlikte yürüteceği çalışma kapsamında, İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nın ev sahipliğinde, 2 Haziran 2018 tarihinde, saat 14:00 ile 18:00 arasında ‘Akdeniz Keşiş Foku Tanıtım Günü’ düzenlendi. Akdeniz keşiş fokunu tanıtmak ve koruma çalışmaları konusunda bilgilendirmek amaçlı eğitici oyunlar oynanacak, kumaş boyama ve diğer beceri atölyeleri düzenlenecek. Etkinlikte, Akdeniz keşiş foku konulu bir tiyatro gösterisi, çocuk şarkılarından oluşan konser düzenlenecek. Etkinlikte yetişkinlere yönelik de Akdeniz keşiş fokunun tanıtımı gerçekleştirilecek olup, koruma projesi hakkında bilgi verilecek.
Yorumlar (0)
20°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59