banner1320

Dalaman’da İyi Tarım Uygulaması Projesi Yaygınlaşıyor

Dalaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ilçede üreticilere devlet destekli iyi tarım uygulamaları hakkında “İyi Tarım Uygulaması Projesi” hakkındaki toplantıya büyük katılım sağlandı.Gıda Tarım ve Hayvancılık...

Dalaman’da İyi Tarım Uygulaması Projesi Yaygınlaşıyor
banner1314
Dalaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ilçede üreticilere devlet destekli iyi tarım uygulamaları hakkında “İyi Tarım Uygulaması Projesi” hakkındaki toplantıya büyük katılım sağlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ergün Akdeniz tarafından yapılan açıklamada” İlçemizde üreticilerimize devlet destekli iyi tarım uygulamaları hakkında, düzenlenen toplantıya büyük çaplı bir katılım gerçekleştirildi. İyi Tarım Uygulamalarında çevre, insan ve hayvan sağlına zarar vermeden bir üretimin yapılmasıdır. Doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ile sürdürebilirlik gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan bir tarımsal üretimdir. İyi Tarım Uygulamaları sertifikası ile üreticilerimizin kazancı rekabet gücünü artıracağı gibi, ürün pazarının da önünü açmayı sağlamaktır. İyi tarım uygulamaları projelerine katılan üreticilere Ziraat Bankası’ndan kullanılan kredilerde yüzde 80’ne varan faiz indirimleri de uygulanmaktadır. Unutmamalı ki, iyi tarım ürünü sertifikası ürününüzün markası olacaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300